VIDEO Messi sa blysol dvoma gólmi: Hviezdy PSG aj bez Mbappého totálne zdemolovali súpera

Lionel Messi a Neymar oslavujú gól PSGLionel Messi a Neymar oslavujú gól PSG Zdroj: Profimedia

PARÍŽ - Futbalisti Paríža St. Germain zvíťazili v sobotňajšom súboji 1. kola francúzskej Ligue 1 na ihrisku Clermontu Foot jednoznačne 5:0. Úradujúci šampión rozhodol o triumfe už v prvom polčase, v ktorom sa postupne strelecky presadili Neymar, Achraf Hakimi a Marquinhos.

V závere spečatil hladký triumf favorizovaných hostí dvoma gólmi Lionel Messi. Na súpiske PSG sa pre svalové zranenie neobjavil Kylian Mbappé, no s jeho absenciou sa tím vyrovnal znamenite.

Uspeli aj monacké kniežatá

Hráči AS Monaco v prvom sobotnom zápase zvíťazili na pôde Racingu Štrasburg 2:1. "Kniežatá" mali v Alsasku miestami drvivú prevahu, ktorú vyjadrili gólmi Krepina Diattu a Sofianea Diopa. V 65. minúte Habib Diallo hlavičkou znížil, no vyrovnať sa už domácim proti tretiemu tímu uplynulej sezóny nepodarilo. Diallo síce v nadstavenom čase dokázal poslať loptu do siete, ale VAR odhalil ofsajd a gól neuznal.

Ligue 1 - 1. kolo:

Clermont Foot Auvergne 63 - Paríž St. Germain 0:5 (0:3)
Góly: 80. a 86. Messi, 9. Neymar, 26. Hakimi, 38. Marquinhos

Racing Štrasburg - AS Monaco 1:2 (0:1)
Góly: 65. Diallo - 43. Diatta, 53. Diop

Viac o téme: Lionel Messi Neymar PSG AS Monaco Clermont Foot