VIDEO Lepšie to trafiť nemohol: Lewandowski strelil prvý gól za Barcelonu

Robert Lewandowski oslavuje strelený gólRobert Lewandowski oslavuje strelený gól Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

BARCELONA - Kanonier Robert Lewandowski zaznamenal pri štvrtom štarte po prestupe do Barcelony premiérový gól v drese katalánskeho veľkoklubu. Poľský útočník, ktorý do Španielska zamieril v lete z Bayernu Mníchov, sa trafil vo finále prípravného turnaja o pohár Joana Gampera proti mexickému tímu Los Pumas, ďalšie dva góly pri výhre 6:0 spoluhráčom pripravil.

Lewandowski otvoril pri svojom debute na slávnom Camp Nou skóre stretnutia už po troch minútach. Tridsaťtriročný futbalista po prihrávke Pedriho obišiel brankára a z ostrého uhla poslal loptu do siete. O dve minúty neskôr Pedrimu finálnu prihrávku oplatil a rovnakému spoluhráčovi pripravil gólovú šancu aj v 19. minúte.

O ďalšie tri góly Barcelony sa postarali Ousmane Dembélé v desiatej minúte a po prestávke Pierre-Emerick Aubameyang a Frenkie de Jong. Lewandowského po hodine hry vystriedal Memphis Depay.

Barcelona zaháji novú sezónu španielskej ligy v sobotu domácim duelom s Vallecanom.

Viac o téme: FC Barcelona Robert Lewandowski