David Krejčí prestupuje naspäť do NHL: V tíme bude mať po novom aj svojho krajana

David Krejčí v drese Bostonu BruinsDavid Krejčí v drese Bostonu Bruins Zdroj: SITA/AP/Derik Hamilton

BOSTON - Hokejový útočník David Krejčí sa po roku v českej extralige vracia do NHL. 36-ročný hráč, ktorý minulú sezónu strávil v Olomouci, podpísal ročnú zmluvu s Bostonom, ktorého dres obliekal celú zámorskú kariéru a v roku 2011 s Bruins vyhral Stanleyho pohár.

Rodák zo Šternberka, ktorý v uplynulej sezóne štartoval na olympijských hrách v Pekingu aj na majstrovstvách sveta vo Fínsku, na ktorom česká reprezentácia získala bronzové medaily, má podľa novej zmluvy zaručený plat milión dolárov a ďalšie dva milióny si môže zarobiť na základe bonusov.

Spolu s Krejčím pôjde do Bostonu ďalší Čech

Český hokejový útočník Pavel Zacha podpísal ročný kontrakt s klubom NHL Boston Bruins. Stalo sa tak tri dni pred avizovaným arbitrážnym konaním, ktoré malo určiť hodnotu ročnej zmluvy. Nový kontrakt mu vynesie 3,5 milióna dolárov.

Pre 25-ročného krídelníka sú "medvede" druhé pôsobisko v rámci NHL. Predtým absolvoval sedem sezón v New Jersey Devils. Do Bostonu prišiel po nedávnom otvorení trhu s voľnými hráčmi výmenou za útočníka Erika Haulu. Po sezóne 2021/2022 sa mu skončila trojročná zmluva. V rámci predošlého kontraktu mal ročný plat 2,25 milióna dolárov. V uplynulom ročníku si ziskom 36 kanadských bodov (15+21) v 70 zápasoch vytvoril osobné maximum.

Viac o téme: Boston Bruins David Krejčí Pavel Zacha
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Twitter/NHL
  • Zdroj: TASR, ČTK

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy