Slafkovský, Nemec a Mešár zelenú nedostali, on áno: Obrovská posila pre českú reprezentáciu!

Český hokejista David JiříčekČeský hokejista David Jiříček Zdroj: Profimedia

EDMONTON - Prvýkrát v kompletnom zložení sa pripravovala česká hokejová dvadsiatka až na pondelkovom poslednom tréningu pred večerným vstupom do majstrovstiev sveta v Edmontone proti Slovensku.

Na ľade sa objavil už aj obranca David Jiříček, ktorého cestu s tímom v nedeľu 31. júla znemožnil pozitívny test na koronavírus. Kouč Radim Rulík mal napriek tomu v pláne bronzového medailistu z májových majstrovstiev sveta v Tampere a Helsinkách zaradiť do hry hneď od úvodu turnaja.

"Ak bude všetko v poriadku, proti Slovensku by nastúpiť mal. Je to jeden z mála chalanov, ktorý hral pravidelne v extralige. Sme veľmi radi, že sa pripojil a covidové ochorenie vyšlo tak, že prešiel karanténou a stihol sa pripojiť. 4. augusta sme boli druhýkrát testovaní a našťastie to dopadlo dobre a nebol jediný pozitívny. Dúfame, že už sa týmto problémom vyhneme," povedal Rulík v pondelok českým novinárom ešte pred tréningom naplánovaným na 16:00 tamojšieho času, teda na polnoc SELČ.

Verí, že sa Jiříček po pôsobení v extraligovej Plzni aj v reprezentačnom áčku zvládne aj napriek absencii tréningu s tímom hneď zaradiť do zostavy.

"David je pre nás veľmi dôležitý hráč. Ak si toho na seba nebude brať veľa, zvládne hrať ako v extralige, stane sa pre nás jednoznačne obrovským prínosom," uviedol Rulík na adresu najvyššie draftovaného českého hráča v NHL, ktorého si vybral ako šestku Columbus.

Viac o téme: Česko MS do 20 rokov David Jiříček
  • Autor: © Zoznam
  • Facebook/Česká hokejová reprezentace
  • Zdroj: ČTK

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy