Nevhodné správanie sexuálnej povahy: Bývalý kouč hviezdnej sedembojárky s najtvrdším trestom!

Toni MinichielloToni Minichiello Zdroj: SITA/AP/Kerstin Joensson

LONDÝN - Vedenie britskej atletiky doživotne zastavilo činnosť trénerovi Tonimu Minichiellovi, ktorý bol uznaný vinným z nevhodného správania, mnohokrát sexuálnej povahy, voči zverenkám.

Bývalý kouč hviezdnej sedembojárky Jessiky Ennisovej-Hillovej, ktorú doviedol k olympijskému triumfu a trom titulom majsterky sveta, bol po sťažnostiach nemenovaných športovkýň provizórne suspendovaný od minulého roka a k práci už sa nebude môcť vrátiť. Minichiello vo vyhlásení akékoľvek previnenie poprel.

Disciplinárna komisia britského zväzu konštatovala, že Minichiello po dobu najmenej 15 rokov porušoval právo športovkýň na súkromný život tým, že im kládol dotieravé otázky a dopúšťal sa nevhodných komentárov a narážok či sa atlétiek proti ich vôli dotýkal. "Dopúšťal sa nevhodného a niekedy agresívneho správania, šikanovania a tiež emotívneho zneužívania," uviedla komisia.

Zväz označil zistenia za nanajvýš závažné. "Hrubo porušil dôveru a malo to vážne dôsledky pre duševné zdravie a psychickú pohodu športovcov, ktorých viedol," uviedol UK Athletics.

Minichiello povedal, že proces považuje za nespravodlivý. "Bol som tréner vyše 30 rokov, a aj keď som sa vyjadroval tvrdo a bol som náročný, nesprával som sa nevhodne k žiadnemu zo svojich športovcov a mnohí by to potvrdili," povedal. "Dôrazne všetky obvinenia odmietam," dodal.

Viac o téme: Toni Minichiello Jessika Ennisová-Hillová
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy