V Montreale sa schyľuje k parádnemu súboju: Medvedev je mašina, odkázal Kyrgios

Nick Kyrgios slávil vo Washingtone víťazné doubleNick Kyrgios slávil vo Washingtone víťazné double Zdroj: SITA/AP/Nick Wass

MONTREAL - Druhé kolo turnaja ATP Masters 1000 v Montreale ponúkne atraktívny duel svetovej jednotky Daniila Medvedeva a wimbledonského finalistu Nicka Kyrgiosa. Ruský tenista mal na úvod voľný žreb, vo výbornej forme hrajúcej Austrálčan v 1. kole porazil 6:4, 6:4 Argentínčana Sebastiána Báeza.

Kyrgios v utorok vyhral 13. zo 14 zápasov, jedinú porážku mu v tomto období uštedril Novak Djokovič vo wimbledonskom finále. On aj jeho budúci súper Medvedev prišli do Montrealu čerstvo ovenčení titulmi: Kyrgios minulý týždeň vyhral turnaj vo Washingtone, Medvedev bez straty setu triumfoval v Los Cabos.

"Áno, Medvedev tiež získal titul a je to svetová jednotka. Nie že by teda bol rebríček taký dôležitý, pretože ten chlapec, s ktorým som hral dnes, je v ňom predo mnou. Ale Medvedev je mašina," povedal Kyrgios, ktorý je aj vzhľadom na to, že vo Wimbledone sa kvôli neúčasti ruských a bieloruských tenistov neudeľovali body, v rebríčku na 37. mieste. Báez je číslo 32.

S turnajom sa v prvom kole rozlúčila bývalá svetová jednotka Andy Murray. Tridsaťpäťročného Brita porazil jednoznačne 6:1, 6:3 Američan Taylor Fritz a donútil trojnásobného grandslamového šampióna niekoľkokrát nahnevane mrštiť raketou o zem.

Viac o téme: Andy Murray Nick Kyrgios Taylor Fritz Daniil Medvedev ATP Masters 1000 v Montreale