VIDEO Švédi vstúpili do šampionátu víťazne, Kanada si poľahky poradila s Lotyšskom

Radosť hokejistov ŠvédskaRadosť hokejistov Švédska Zdroj: SITA/AP/Jason Franson/The Canadian Press

EDMONTON - Hokejisti Švédska vstúpili do MS hráčov do 20 rokov v Kanade víťazstvom nad Švajčiarskom 3:2. O svojom víťazstve rozhodli krátko po druhej prestávke, keď v rozpätí 10 sekúnd strelili druhý a tretí gól, čím súperovi odskočili na 3:0.

Švajčiari síce v polovici tretej časti dvomi gólmi zdramatizovali zápas, ale vyrovnať už nedokázali. Švédi nastúpia na ďalší zápas v piatok proti Rakúsku, Švajčiari budú hrať v rovnaký deň v USA.

Do šampionátu v Edmontone vstúpili úspešne aj domáci hokejisti Kanady. V dueli A-skupiny zdolali na domácom ľade Lotyšsko 5:2. O svojom triumfe rozhodli v druhej tretine, ktorú vyhrali 3:0.

V ďalšom zápase B-skupine si Nemci poradili s Rakúšanmi 4:2.

A-skupina:
Lotyšsko - Kanada 2:5 (1:1, 0:3, 1:1)
Góly: 19. Darzinš, 45. Hodass (Silkalns, Veinbergs) – 8. Bedard (Sebrango, McTavish), 32. Cormier (Roy, Thompson), 37. Zellweger (Bedard, McTavish), 38. Greig (Dufour), 55. Dufour (Greig, Ostapchuk)

B-skupina:
Švédsko - Švajčiarsko 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)
Góly: 37. Torgersson (Edvindsson, Grans), 41. Torgersson (Niederbach), 41. Rosen (Ljungman) - 49. Bialca (Henry, Nussbaumer), 50. Allenspach (Fahrnik)

Nemecko - Rakúsko 4:2 (1:1, 3:1, 0:0)
Góly: 8. Eham (Blank, Dziambor), 24. Blank (Klein, Eham), 29. Blank (Volek, Samanski), 32. Blank (Volek) – 3. Peeters (Urbanek, Scherzer), 22. Dobnig (Peeters, Scherzer)