VIDEO Neuveriteľný kúsok mladého Slováka: Pozrite, čo si dovolil na prestížnom turnaji

Slovenská sedemnástka sa pripravuje na Turnaj piatich krajínSlovenská sedemnástka sa pripravuje na Turnaj piatich krajín Zdroj: Hockey Slovakia/Jakub Homoľa

COLORADO SPRINGS - Slovenskí hokejisti do 17 rokov uspeli v prvom zápase na Turnaji piatich krajín v USA a svojich rovesníkov z Nemecka porazili výsledkom 8:2. Skvelý výkon mladíkov zo Slovenska podčiarkol gólom na 7:2 útočník Theo Kiss, ktorý si dovolil naozaj veľkú parádu.

Slovenská sedemnástka však nemala dobrý začiatok do zápasu, keď už v 2. minúte poslal Nemcov do vedenia Schams. Zverenci trénera Rastislava Paľova sa však pozbierali a ešte v prvej tretine dokázali vyrovnať. Druhé dejstvo už patrilo našim mladým hokejistom a vyhrali ho presvedčivo 4:0. V treťom pridali ešte tri góly a spečatili tak výborný výsledok.

Ozdobou zápasu bol gól mladého Thea Kissa. Hráč s rokom narodenia 2006 si krásne obišiel nemeckého súpera, prešiel za bránku a lišiackym tzv. "Michigan" spôsobom zavesil puk za chrbát nemeckého brankára Stuhrmanna.

"Zápas sme nezačali dobre. V úvodných desiatich minútach sme boli viackrát vylúčení za úplne zbytočné fauly v útočnom pásme, strednom pásme či po zákroku hokejkou. Odzrkadlilo sa to aj na inkasovanom góle, na ktorý sme však dokázali rýchlo odpovedať. Po prvej tretine sme hráčom dohovorili a tí zmenili svoje mentálne nastavenie.

Dohrávali súboje, zblokovali veľa striel, boli aktívnejší a sériou gólov v rýchlom slede položili súpera na kolená. V tretej tretine sme využili dve presilovky a teší náš celková práca špeciálnych tímov, keďže sme raz skórovali aj v oslabení. Každý jeden z hráčov si zaslúži poďakovanie za výkon v prvom zápase na turnaji. Podržal nás aj brankár Bodnár. Verím, že v rovnakom duchu budeme pokračovať v najbližšom dueli," povedal o zápase tréner Rastislav Paľov pre Hockey Slovakia.

Slováci odohrajú ďalší zápas na podujatí v piatok o 3.00 h SELČ proti Čechom.

Turnaj piatich krajín hráčov do 17 rokov – Colorado Springs (USA):

Nemecko – Slovensko 2:8 (1:1, 0:4, 1:3)
Góly: 2. Schams (Seeger, Schütz), 47. Kerbel (Otten, Pul) – 2. S. Kupec (Mitro, Kiss), 28. Pitka (Liščinský, Mikulec), 29. A. Zálešák, 33. M. Valášek (Mikulec, Pitka), 36. Svrček, 41. Tomašec (Kiss, Svrček), 49. Kiss, 50. Pitka (Mikulec).
Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 23:35.

Zostava SR 17: Bodnár – Mitro, S. Kupec, Bajza, Ličko, Barger, Harvánek, Král, Fabuš – Tomašec, Svrček, Kiss – Liščinský, Pitka, Mikulec – Saxa, M. Valášek, Bachratý – Feranec, Prokopovič, A. Zálešák.

Viac o téme: Slovensko 17 Theo Kiss Nemecko 17
  • Autor: © Zoznam/Martin Turčin