VIDEO Nádherné góly Slovákov vás očaria: Genialita a zlaté ruky Sýkoru či rutinérsky nájazd!

Matej KašlíkMatej Kašlík Zdroj: SITA/Jason Franson/The Canadian Press via AP

EDMONTON - Slovenskí hokejisti do 20 rokov zvíťazili vo svojom treťom zápase na MS v kanadskom Edmontone nad Lotyšskom 3:2 po samostatných nájazdoch.

Zápas o postup do štvrťfinále nepriniesol v úvodných minútach veľa vzruchu na ľade a ani jedna strana si nevypracovala väčšie šance. V 9. minúte však išiel na trestnú Štrbák a Lotyši dokázali presilovku využiť, keď sa presadil z dorážky Ločmelis.

V druhej polovici prvej tretiny boli aktívnejší Slováci, Demek trafil žŕdku a aj pokus Dvorského pri presilovke skončil len na bránkovej konštrukcii. V 18. minúte sa už Fenešovi zverenci presadili. Sýkora prešiel cez dvoch hráčov, vymenil si puk s Demekom a zblízka vyrovnal.

Duel napokon rozhodli až nájazdy, v ktorých sa presadili Faith a Kašlík a na lotyšskej strane len Dukurs. "Bol to piaty nájazd, niekto by v ňom nechcel vymýšľať a šiel by na istotu. Ja som však vedel, čo chcem urobiť. Mám to dobre nacvičené. Veril som si, mal som sebavedomie. Veľmi ma teší, že som tímu pomohol vyhrať zápas spolu so Šimonom Latkóczym, ktorý chytil posledný lotyšský pokus," povedal Matej Kašlík, autor víťazného gólu v nájazdoch.

Viac o téme: Slovensko Lotyšsko Matej Kašlík Adam Sýkora