Novak Djokovič nemal na výber: USA vyžadujú očkovanie, musel to proste spraviť!

Srbský tenista Novak DjokovičSrbský tenista Novak Djokovič Zdroj: SITA/AP/Armin Durgut

CINCINNATI - Srbský tenista Novak Djokovič sa oficiálne odhlásil z turnaja ATP Masters 1000 v americkom Cincinnati. Šiesty hráč svetového rebríčka sa odmieta zaočkovať proti ochoreniu COVID-19, čo mu znemožňuje vstup do USA.

Tridsaťpäťročný držiteľ 21 grandslamových titulov sa s veľkou pravdepodobnosťou nepredstaví ani na US Open, ktoré v New Yorku odštartuje 29. augusta.

Djokovič už dávnejšie vyhlásil, že sa nenechá zaočkovať, aj keď mu to bráni hrať na turnajoch. V januári sa nepredstavil na Australian Open po tom, ako ho deportovali z krajiny. Nezaočkovaní cudzinci podľa zákona nemôžu pricestovať do Kanady alebo USA.

Organizátori turnaja v Cincinnati v tlačovej správe oznámili odstúpenie Djokoviča pre "cestovné obmedzenia". Srb zdôraznil, že stále dúfa, že sa mu podarí štartovať na US Open, ale to si vyžaduje zmenu vládnej politiky, ktorú bude Tenisová asociácia USA dodržiavať. Djokovič je trojnásobný šampión US Open, vlani prehral vo finále s Rusom Daniilom Medvedevom. Informovala o tom agentúra AP.

Viac o téme: Novak Djokovič ATP Masters 1000 v Cincinnati
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy