Žiarivá budúcnosť celého klubu: Borussiu Dortmund potiahli tínedžeri a otočili zápas

Hráči Dortmundu oslavujú triumf s fanúšikmiHráči Dortmundu oslavujú triumf s fanúšikmi Zdroj: SITA/Tom Weller/dpa via AP

FREIBURG - Futbalisti Borussie Dortmund otočili vďaka gólom dvojice tínedžerov piatkový zápas 2. kola nemeckej Bundesligy na pôde SC Freiburg (3:1).

Youssoufa Moukoko a Jamie Bynoe-Gittens prišli na ihrisko až v druhom polčase za stavu 1:0 pre domácich a v rozpätí siedmich minút rozhodli svojimi presnými zásahmi o víťazstve hostí. Pre Borussiu zariadili priebežné prvé miesto v neúplnej tabuľke.

Triumf spečatil v 88. minúte ďalší striedajúci hráč, 27-ročný Marius Wolf. Hostia tak zvládli náročný duel, ktorý nezačali ideálne. "Hráči Freiburgu boli do stavu 1:1 jednoducho lepší," priznal pre DPA stopér Dortmundu a bývalý hráč Freiburgu Nico Schlotterbeck.

Tréner Freiburgu Christian Streich napriek prehre zdôraznil, že bol ohromený výkonom svojho tímu. "Odohrali sme dobrý zápas. Som spokojný, aj keď sme nakoniec prehrali," citovala ho agentúra AFP.

Tréner Dortmundu Edin Terzič vyzdvihol šírku svojho kádra, osobitne ocenil výkon striedajúceho 18-ročného Angličana Bynoe-Gittensa: "S ním je to celkom jednoduché, pretože má schopnosti rozhodovať zápasy. Bojovali sme a striedajúci hráči strelili tri góly, čím sme ukázali, aký máme kvalitný tím."

Dortmund má po dvoch kolách plný počet 6 bodov, Freiburg nenadviazal na úvodné víťazstvo 4:0 v Augsburgu a na konte má stále tri body.

Viac o téme: Borussia Dortmund SC Freiburg