VIDEO Emma Zapletalová pred odchodom na atletické ME: Toto sú jej ambície v Mníchove!

Prekážkarka na 400 metrov Emma Zapletalová pred odletom na atletické ME do MníchovaPrekážkarka na 400 metrov Emma Zapletalová pred odletom na atletické ME do Mníchova Zdroj: TASR/Martin Baumann

BRATISLAVA - Slovenskú atlétku Emmu Zapletalovú čakajú na majstrovstvách Európy v Mníchove preteky na 400 m prekážok, v ktorých si dáva za cieľ postup do semifinále. V rozbehoch sa predstaví v stredu 17. augusta spolu s ďalšou Slovenkou Danielou Ledeckou.

Zapletalová sa cíti pred ME dobre naladená. "Snažím sa zabudnúť na nevydarené preteky v maďarskom Székesfehérváre. Sústredím sa na ME, ktoré chcem dobre rozbehnúť. Nerobiť zbytočné chyby a koncentrovať sa na každú jednu prekážku. Neviem načo mám časovo a výkonnostne, keďže počas mojej kariéry som v takejto situácii ešte nebola. Pocitovo sa mi však na tréningu bežalo dobre," uviedla na sobotnej tlačovej konferencii.

Majsterka Európy do 23 rokov z minuloročného šampionátu v estónskom Tallinne si v marci pred odchodom na sústredenie v Portugalsku vyvrtla členok. Po šiestich týždnoch sa dala zdravotne do poriadku a cíti sa fit. Pred odchodom na ME prilížila, ako prebiehala jej rekonvalescencia: "Väčšinu času som bola v bazéne, kde som plávala a v posilňovni. Tréner však prispôsobil cvičenia tak, ako keby sme trénovali vonku a vďaka tomu som si udržala kondíciu. Nohu som sa snažila, čo najviac šetriť."

Dvadsaťdvaročná pretekárka sa snažila čo najlepšie pripraviť na šampionát, keďže po neúčasti na MS sú práve majstrovstvá Európy v Mníchove pre ňu veľkou motiváciu ukázať, čo v nej je. "Nie som taká pripravená ako minulý rok. Budem spokojná, keď zabehnem lepšie ako v Maďarsku. Prvým cieľom je postup do semifinále, no chcem zabojovať aj o finále," dodala Zapletalová.

"Ema síce zaváhala v generálke na šampionát, ale už je skúsená pretekárka. Verím, že sa dokážu s trénerom tak pripraviť, aby postúpila do semifinále. Záleží ako začne v rozbehoch, no v prípade, že si napraví chuť po Maďarsku, má otvorenú cestu do finále. Jej výkonnosť z minulého roku ju potom predurčuje rozmýšlať ešte aj vyššie, ako iba na finále," povedal šéftréner Slovenského atletického zväzu (SAZ) Martin Pupiš.

Viac o téme: Emma Zapletalová Daniela Ledecká
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: TASR/Jakub Kotian
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy