VIDEO Vedúci gól Wernera Lipsku nestačil: Duda pomohol Kolínu k cennému bodovému zisku!

Dani Olmo a Dejan LjubičičDani Olmo a Dejan Ljubičič Zdroj: SITA/AP/DPA - Hendrik Schmidt

BERLÍN - Futbalisti Lipska remizovali v sobotnom zápase 2. kola najvyššej nemeckej súťaže s 1. FC Kolín 2:2. V drese hostí sa predstavil aj slovenský stredopoliar Ondrej Duda, ktorý nastúpil v 62. minúte.

Domáci uhrali remízu napriek tomu, že celý druhý polčas boli v početnej nevýhode. V stretnutí dvakrát viedli zásluhou Tima Wernera a Christophera Nkunkua, no o konečnom výsledku rozhodol vlastný gól Joška Gvardiola. Remíza sa zrodila aj v dueli medzi Herthou a Frankfurtom, ktorý sa skončil 1:1. Peter Pekarík bol na lavičke náhradníkov Herthy a do zápasu nezasiahol.

Timo Werner strieľa vedúci Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/DPA - Hendrik Schmidt

Dohromady päť gólov padlo v stretnutí medzi Hoffenheimom a Bochumom – domáci vyhrali 3:2, pričom úvodné štyri góly padli v priebehu úvodných 23 minút. O konečnom výsledku mohol po hodine hry rozhodnúť Andrej Kramarič, nepremenil však pokutový kop a domácim zaistil prvý ligový triumf od 6. marca Munas Dabbur.

Z víťazstva sa tešil i Augsbrug. Ten si poradil s Leverkusenom na jeho pôde 2:1, keď o víťazný gól sa postaral Andre Hahn. Na rovnaký výsledok to dlho vyzeralo aj v Brémach, ale domáci dokázali vyrovnať na 2:2 v nadstavenom čase po presnom zásahu Olivera Burkeho. Rovnakým výsledkom skončil záverečný sobotný zápas medzi Schalke 04 a Mönchengladbachom. Schalke v pozícii nováčika tohto ročníka Bundesligy tak získalo prvý bod.

2. kolo:

Werder Brémy - VfB Stuttgart 2:2 (1:1)
Góly: 4. Füllkrug, 90.+6. Burke - 38. Endo, 77. Silas

Hertha Berlín - Eintracht Frankfurt 1:1 (1:0)
Góly: 3. Serdar - 48. Kamada
/P. Pekarík (Hertha) bol na lavičke náhradníkov/

FC Schalke 04 - Borussia Mönchengladbach 2:2 (1:0)
Góly: 29. Zalazar, 90.+3. Bülter - 72. Hoffman, 78. Thuram

TSG 1899 Hoffenheim - VfL Bochum 3:2 (2:2)
Góly: 14. Baumgartner, 23. Kabak, 88. Dabbur - 10. a 13. Zoller

Bayer Leverkusen - FC Augsburg 1:2 (1:1)
Góly: 43. Aranguiz - 15. Jensen,

RB Lipsko - 1. FC Kolín 2:2 (1:1)
Góly: 36. Werner, 56. Nkunku - 40. Dietz, 72. Gvardiol (vlastný), ČK: 45.+1. Szoboszlai (Lipsko)