Matejov spečatil víťazstvo Zbrojovky: Polaček bol proti jeho strele bezmocný

Róbert Matejov v drese Zbrojovky Brno oslavuje gólRóbert Matejov v drese Zbrojovky Brno oslavuje gól Zdroj: Profimedia.sk

BRNO - Futbalisti Brna zvíťazili v zápase 3. kola českej najvyššej súťaže nad Mladou Boleslavou 3:1. K triumfu gólovo prispel aj Slovák Róbert Matejov, ktorý strelil v nadstavenom čase záverečný gól domácich.

Domáci najprv prehrávali 0:1, no duel dokázali otočiť v 79. minúte a v tomto ligovom ročníku sú zatiaľ bez prehry. Matejov v predchádzajúcich dvoch stretnutiach nehral a do sobotného nastúpil až v 90. minúte. V bráne hostí bol celý zápas Martin Polaček a do stretnutia nastúpil aj ďalší Slovák v drese Boleslavi, Samuel Dancák.

Ostrava zdolala Zlín tak isto 3:1, pričom hlavný rozhodca udelil červenú kartu v oboch tímoch. Ladislav Almási nefiguroval na súpiske domácich pre zranenie. Dve vylúčenia priniesol aj duel medzi Teplicami a Bohemians Praha, v ktorom hostia zvíťazili 1:0. V drese domácich sa predstavil aj mladý slovenský útočník Roman Čerepkai. V záverečnom sobotnom zápase vyhrala Plzeň na ihrisku Hradca Králové 2:1. V drese domácich nastúpil Slovák Erik Prokop, za hostí sa predstavil jeho krajan Erik Jirka.

Česká liga
3. kolo
Zbrojovka Brno - FK Mladá Boleslav 3:1 (0:1)
Góly: 49. Souček, 79. Ševčík, 90.+4. MATEJOV - 26. Škoda
/R. Matejov hral od 90. minúty a dal gól - M. Polaček odchytal celý zápas, Dancák hral od 70. minúty/

FC Hradec Králové - Viktoria Plzeň 1:2 (1:1)
Góly: 44. Kubala - 39. Chorý, 84. Pilař, ČK: 29. Smrž (Hradec)
/E. Prekop hral od 87. minúty - E. Jirka hral od 72. minúty, R. Dedič bol na lavičke náhradníkov/

FC Baník Ostrava - FC Zlín 3:1 (3:0)
Góly: 14. Frydrych, 34. Jaroň, 38. Buchta - 77. Kolář, ČK: 87. Ndefe - 28. Silný