Dôležitý triumf Slovákov: Výhrou nad Maďarskom sa priblížili k účasti na šampionáte

Slovenskí volejbalistiSlovenskí volejbalisti Zdroj: TASR/František Iván

BUDAPEŠŤ - Slovenskí volejbalisti uspeli vo svojom štvrtom dueli v F-skupine kvalifikácie o postup na ME 2023. V Budapešti zdolali domáce Maďarsko 3:1 a na konte majú deväť bodov. Sobotným triumfom sa priblížili k účasti na európskom šampionáte.

kval.ME 2023:
Maďarsko - SLOVENSKO 1:3 (-21, -16, 22, -20)
Rozhodovali: Pop (Rum.) a Varbanov (Bul.)

Maďarsko: Pesti, Szabo, Horváth, Gergye, Tomanóczy, Keen, Blazsovics, Magyar, Kovacs, Boa, Péter, Hubicska, Török, Kholmann (liberá Bozóki, Bán)

SR: Ondrovič, Firkaľ, Michalovič, Kriško, Kováč, Ihnát, Lamanec, Prokopec, Vitko, Kasperkevič, Porubský, Palgut, Jalovecký (liberá Turis, Mačuha)

Slováci v prvom sete odskočili súperovi za stavu 4:4, keď získali päť bodov za sebou. Vedenie si pomerne dlho udržiavali a aj keď sa Maďarom podarilo priblížiť na rozdiel dvoch bodov, ich súper prvý set dotiahol do víťazného konca 25:21.

V ďalšom Kardošovi zverenci otočili zo 4:5 na 11:5 a náskok si udržali. Súpera nepustili bližšie, ako na rozdiel piatich bodov a druhý set nakoniec vyhrali jednoznačne 25:16.

V treťom sete sa oba tímy naťahovali o každý bod. V jeho závere sa domáci ujali vedenia 24:21 a set si už nenechali ujsť. Aj záverečné dejstvo malo dlho vyrovnaný priebeh , za stavu 18:18 však Maďari dovolili Slovákom odskočiť na rozdiel piatich bodov. Tí dokázali využiť druhý mečbal a štvrtý set vyhrali 25:20.

hlasy po zápase /zdroj SVF/:
Tomáš Kriško, kapitán Slovenska: "Som veľmi rád, že sme vyhrali s Maďarmi za tri body. Nebolo to ale ľahké. Súper nás dotlačil do štyroch setov. Trošku nám dochádzala šťava, ale záver sme si postrážili. Máme dôležité body."

Peter Ondrovič, blokár Slovenska: "Tieto tri body sú pre nás veľmi dôležité. Musím pochváliť všetkých spoluhráčov, lebo sme na ihrisku odohrali presne to, na čom sme sa dohodli. Teraz sa môžeme sústrediť na zápas so Španielmi. Dúfam, že nás podržia diváci a zaplnia nitriansku halu.“