Bezchybná jazda a obrovský náskok na čele: Krajčí získal na majstrovstvách Európy zlato!

Vľavo Samuel Krajčí a Jaromír IvaneckýVľavo Samuel Krajčí a Jaromír Ivanecký Zdroj: olympic.sk

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Slovenský reprezentant vo vodnom slalome Samuel Krajčí získal na MEJ v Českých Budějoviciach zlatú medailu v C1 v kategórii juniorov. V nedeľnom finále predviedol bezchybnú jazdu a triumfoval s náskokom 1,27 sekundy pred Slovincom Žigom Linom Hočevarom.

Bronz si vybojoval Španiel Markel Imaz (+2,11). Druhý slovenský kanoista Jaromír Ivanecký si pripísal dve trestné sekundy a skončil na šiestom mieste (+3,46).

Krajčí ovládol v nedeľu už semifinálovú jazdu a postúpil suverénne z prvého miesta. Vo finále svoj výkon zopakoval a zvíťazil v čase 90,31 s. Ako jediný z finalistov zajazdil čisto. "Bol to veľký stres, sledoval som časy ostatných. Napriek tomu som si jazdu užil, nemám slov," povedal Krajčí pre oficiálny web slovenskej kanoistiky. V Českých Budějoviciach získal už svoj druhý titul majstra Európy, spoločne s Ivaneckým a Dávidom Štaffenom v piatok triumfovali v tímovej súťaži 3xC1.

Medzi juniorkami sa zo zlatej medaily tešila domáca Klára Kneblová, ktorá vo finále C1 zvíťazila suverénne s vyše deväťsekundovým náskokom pred krajankou Adrianou Morenovou.