VIDEO Ťažký štart pre obhajcu titulu: Real zareagoval na rýchly gól až v druhom polčase!

Lucas Vázquez a jeho gólové oslavyLucas Vázquez a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP/Jose Breton

ALMERÍA - Futbalisti Realu Madrid úspešne vykročili za obhajobou titulu španielskeho majstra. V 1. kole La Ligy zvíťazili na pôde nováčika súťaže UD Almeria 2:1. Domáci viedli od 6, minúte po góle Largieho Ramazaniho, Real však v druhom polčase po príchode tvorcu hry Luku Modriča otočil neprianivzý vývoj.

O vyrovnanie sa postaral Lucas Vázquez a o triumfe favorita rozhodol v 75. minúte z priameho kopu striedajúci David Alaba, pre ktorého to bol prvý dotyk s loptou. Real Sociedad San Sebastian uspel na pôde Cadizu 1:0. O víťazstve baskického tímu rozhodol v 24. minúte Takefusa Kubo.