Keď uveríte, že môžete všetko... Futbalista Manchestru City obvinený z nechutných zločinov

Futbalista Manchestru City Benjamin Mendy Futbalista Manchestru City Benjamin Mendy Zdroj: SITA/AP/David Rawcliffe

MANCHESTER - Futbalistu Manchestru City Benjamina Mendyho viní obžaloba z predátorstva a organizovaných pokusov o sexuálne násilie.

Dvadsaťosemročný Francúz, ktorý pri predchádzajúcich vypočutiach vinu odmietol, čelí dokopy desiatim obvineniam - ôsmim zo znásilnenia a dvom z pokusu o znásilnenie. Súd v Chesteri sa začal v pondelok a môže trvať až 15 týždňov.

"Prípad je veľmi jednoduchý. S futbalom nemá veľa spoločné, ​​namiesto toho ide o ďalšiu kapitolu veľmi starého príbehu - muži, ktorí znásilňujú a sexuálne napádajú ženy, pretože sa cítia silní a myslia si, že im to prejde," povedal pred súdom zástupca obžaloby Timothy Cray.

Nie pre nich nebola odpoveď

Mendy je obžalovaný spoločne so svojím priateľom Louisom Sahom Matturiom, ktorý mu podľa obžaloby pomáhal zháňať obete. Z útokov, ktoré sa údajne odohrali od októbra 2018 do augusta 2021 v jeho dome, francúzskeho obrancu obvinilo sedem žien.

"Hľadali mladé ženy, ktoré následne vystavili situácii, v ktorej ich mohli napadnúť. Niet pochýb o tom, že si ženy pozývali iba za účelom sexu. 'Nie' pre nich nebola odpoveď, zaobchádzali s nimi ako s vecami," uviedol Cray.

Futbalista Manchestru City Benjamin Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/David Rawcliffe

Francúzsky majster sveta z roku 2018 strávil od 26. augusta minulého roka 134 dní vo väzbe. Z nej bol na kauciu prepustený v januári. Za Manchester City si zahral naposledy presne pred rokom, po jeho zatknutí ho klub do vyriešenia prípadu suspendoval.

Pred príchodom do Anglicka hral Mendy za Marseille a Monako, s ktorým ovládol francúzsku ligu. V roku 2017 z neho Manchester City urobil vtedy najdrahšieho obrancu všetkých čias, keď zaň Monaku zaplatil 52 miliónov libier. S tímom vyhral trikrát Premier League, pri oslavách tohtoročného titulu ale chýbal.

Viac o téme: Súd Manchester City Benjamin Mendy
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy