VIDEO Na zápas Rusiek prišla s ukrajinskou vlajkou: Netušila, čo bude nasledovať!

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: Koláž Športky - Getty Images

CINCINNATI - Z hľadiska na tenisovom turnaji v Cincinnati bola vyvedená fanúšička zahalená do ukrajinskej vlajky. Žena musela opustiť stretnutie kvalifikácie medzi ruskými tenistkami Annou Kalinskou a Anastasiou Potapovovou, ktoré sa na ňu údajne sťažovali.

Vedenie turnaja uviedlo, že fanúšička porušila predpisy obmedzujúce rozmery vlajok na tribúnach. Žena opustila hľadisko po opakovanej výzve empirovej rozhodkyne Morgane Laraovej. Šéf ochranky ju následne informoval, že jej vlajka odporuje predpisom.

"Na základe našich pravidiel, ktoré sú uvedené na webe turnaja, sú zakázané vlajky či transparenty väčšie ako 18x18 prstov (46x46 cm). Preto bola fanúšička požiadaná, aby odstránila vlajku z kurtu, a keď to urobila, mohla na turnaji zostať," uviedli predstavitelia prestížneho turnaja mužov a žien.

Nekomentovali, či sa na ukrajinskú vlajku sťažovali ruské tenistky, čo tvrdila vyvedená žena. "Toto nie je Rusko, toto sú Spojené štáty americké," povedala televízii Local 12. "Mali sme ukrajinskú vlajku, ale nerobili sme žiadne hlúposti, nerušili sme hráčky, len som ju mala obalenú okolo seba a pokojne a ticho som tam sedela," opísala svoju verziu incidentu.

Ak neodítete, zavolám políciu

Pri prerušení hry k nej prišla empirová rozhodkyňa a povedala jej, že musí vlajku dať preč. "Dostala som informáciu, že to poburuje ruské hráčky. Odpovedala som: 'Nedám ju preč'. Zápas pokračoval asi minútu alebo dve a potom ku mne prišiel človek z ochranky a povedal mi: 'Pani, ak neodídete, zavolám políciu'," povedala žena.

Nezisková organizácia Cincy4Ukraine uviedla, že za pomoci právnikov preverí, či môže žena podať žalobu za porušenie práv obsiahnutých v prvom dodatku ústavy.

Na rozdiel od Wimbledonu a ďalších britských turnajov budú môcť ruskí a bieloruskí tenisti štartovať na US Open.

Viac o téme: WTA Anna Kalinská Anastasia Potapovová
  • Autor: © Zoznam
  • Twitter/Ben Rothenberg
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy