VIDEO Šťastný Volko po fantastickom úspechu: Zemiaková medaila má cenu zlata!

Na snímke vpravo slovenský atlét Ján Volko na atletických ME v MníchoveNa snímke vpravo slovenský atlét Ján Volko na atletických ME v Mníchove Zdroj: TASR/AP/Martin Meissner

RÍM - Slovenský šprintér Ján Volko si pri svojej tretej účasti na atletických ME pripísal najlepší výsledok na kontinentálnom šampionáte pod otvoreným nebom. Vo finále stovky v Mníchove obsadil 4. miesto časom 10,16 s. Od bronzovej medaily ho delili tri stotiny sekundy.

Dvadsaťpäťročný zverenec trénerov Nade Bendovej a Róberta Kresťanka je prvý Slovák, ktorý sa na ME dostal do finále v šprinte na 100 alebo 200 metrov. Do boja o medaily postúpil časom z II. semifinále, v ktorom obsadil tretiu pozíciu a výkonom vyrovnal svoje maximum z roku 2018.

"Mám pocit, že táto zemiaková medaila má cenu zlata. Je pravdou, že od medaily som nebol ďaleko, ale dnes to malo byť takto a ja som za to strašne rád. Pre mňa bolo úspechom už iba to, že som sa dostal do finále. Súboj s najlepšími som si užil. Urobili sme maximum, viac si nemôžem priať," tešil sa po finále Volko v rozhovore pre Českú televíziu.  

Trojnásobný medailista z halových ME sa postaral o tretie umiestnenie slovenskej výpravy v prvej desiatke na tohtoročných  majstrovstvách. Slovenského šprintéra čakajú v Mníchove ešte súboje na dvojnásobnej trati. Rozbehy na 200 sú na programe vo štvrtok od 12.30 h.

Viac o téme: Ján Volko ME v Mníchove
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Facebook/Šport v RTVS
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy