Chceš vyrovnať Sagana? Smola! Neplatím ťa preto, aby si vyhrával majstrovstvá sveta

Dvojnásobný majster sveta Francúz Julian AlaphilippeDvojnásobný majster sveta Francúz Julian Alaphilippe Zdroj: TASR/AP/Olivier Matthys

BRUSEL - Úradujúci dvojnásobný majster sveta v cestnej cyklistike Julian Alaphilippe bude na nadchádzajúcej Vuelte pod starostlivým dohľadom šéfa stajne Quick Step-Alpha Vinyl Patricka Lefeverea.

Podľa neho by sa mal tridsaťročný Francúz napriek sezóne plnej zdravotných problémov snažiť na záverečnej Grand Tour uspieť, a nie sa len pripravovať na septembrový svetový šampionát.

"Neplatím ho preto, aby vyhrával majstrovstvá sveta," povedal Lefevere denníku De Morgen. "Dúfam, že nezopakuje ten trik z vlaňajška, kedy išiel Tour de France ako prípravu na majstrovstvá sveta. Raz sa to môže stať, ale v zásade, za toto ho neplatím. Čakám, že na Vuelte niečo ukáže, nie že bude len po ruke Evenepoelovi," uviedol šéf belgického tímu na adresu Alaphilippea, ktorý sa chce koncom septembra v austrálskom Wollongongu usilovať o víťazný hetrik na MS.

"Jasné, má za sebou veľa komplikácií. Nebola to pre neho ľahká sezóna. Ale to ani pre mňa, jeho zamestnávateľa," vyhlásil Lefevere. "Vždy budem brániť svojich jazdcov, ale s niekým, kto zarába 70 000 eur, je to o niečo jednoduchšie, než keď ide o čiastku so šiestimi nulami," dodal.

Sezóna plná strastí

Alaphilippe pri jedinom doterajšom štarte na Vuelte v roku 2017 vyhral jednu etapu. Tohtoročná sezóna je pre neho plná strastí. Na začiatku marca upadol na Strade Bianche a potom nemohol kvôli prechladnutiu štartovať na pretekoch Miláno-San Remo a Okolo Flámska.

Po ďalšom páde na aprílovom monumente Liege-Bastogne-Liege si zlomil lopatku, dve rebrá a poškodil pľúca. Zo zranenia sa zotavoval dva mesiace a prišiel aj o štart na Tour de France, kam ho tím nenominoval. Z nedávnych pretekov Okolo Valónska musel odstúpiť kvôli koronavírusu. 

Viac o téme: Peter Sagan Julian Alaphilippe Patrick Lefevere Quick Step-Alpha Vinyl
  • Autor: © Zoznam
  • Twitter/VeloNews
  • Zdroj: ČTK

Videá