Jedna sa teší, druhá nie: Ledecká pobeží semifinále, Zapletalovej došli sily

Slovenská atlétka Daniela Ledecká Slovenská atlétka Daniela Ledecká Zdroj: SITA/AP/Ashley Landis

MNÍCHOV - Slovenská bežkyňa Daniela Ledecká si na atletických ME v Mníchove zaistila postup do semifinále na 400 m prek. V druhom rozbehu finišovala tretia výkonom 56,98 s. Druhej Slovenke v súťaži sa naopak nedarilo, Emme Zapletalovej v závere III. rozbehu došli sily a dokončila na 8. mieste za 58,65.

Ledecká si postup zabezpečila po tuhom boji v závere. Do cieľovej rovinky vstúpila na tretej priečke, v špurte ju dokázala predstihnúť Švajčiarka Yasmin Gigerová, no Ledecká sama dokázala predbehnúť o päť stotín sekundy Talianku Lindu Olivieriovú i Španielku Carlu Garciovú. Dala tak zabudnúť na neúspešné MS v Eugene, kde po technickej chybe na prekážke nedobehla svoj rozbeh.

Vľavo slovenská bežkyňa Daniela Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR/AP/Martin Meissner

"Eugene som už dávno vytesnila z hlavy. Keď si to človek v sebe drží, môže sa to zopakovať. Išla som si svoje a som rada, že sa mi podarilo postúpiť. Bežalo sa mi dobre, až ma prekvapilo, ako som bola uvoľnená aj vzhľadom na to, že som mala za sebou americký šampionát. Teší má záver. Počas mojej kariéry som väčšinou vo finiši nevládala, no teraz som zabojovala," vyjadrila spokojnosť pre Českú televíziu Ledecká.    

Semifinalistku z OH v Tokiu Zapletalovú postihlo v príprave zranenie, pre ktoré nemohla na MS štartovať, hoci mala splnený limit. Na ME sa ukázalo, že sa ešte nedokázala vrátiť do svojej vrcholnej formy a na záverečnej stovke nedokázala konkurovať súperkám. Čas 58,65 je napriek tomu jej výkon sezóny.

Súťaž bude pokračovať vo štvrtok. Semifinále je na programe po 11.55 h.

Baluch si zabezpečil postup do semifinále, Kučera vypadol

Slovenský bežec Matej Baluch si na atletických ME v Mníchove zabezpečil postup do semifinále na 400 m prek. V stredajšom II. rozbehu obsadil 3. priečku výkonom 50,49 s.

Baluch mal šťastie, keď jeho beh bol pomalý a na postup časom by nestačil. Jeho poľský súper Sebastian Urbaniak však zakopol na poslednej prekážke a Baluch ho dokázal v závere predstihnúť a zaistiť si postup priamo.

"Vzhľadom na časy súperov som postup nečakal. Každý z nich dokázal už prekonať hranicu 50 sekúnd. Bola to výzva. Každý beh je však iný, obzvlášť na prekážkach. Som nesmierne rád, že to vyšlo. Sústredil som sa na seba, no keď súper na poslednej prekážke zakopol, uvidel som šancu na postup. Zabojoval som a vyšlo to," povedal Baluch pre oficiálny server Slovenského atletického zväzu.   

Druhý Slovák na štarte Martin Kučera vypadol. V I. rozbehu obsadil 5. miesto časom 50,82. Semifinále disciplíny je na programe vo štvrtok po 11.25 h.

ME v Mníchove - výsledky:

Ženy - 400 m prek.:

II. rozbeh: 1. Carolina Krafziková (Nem.) 54,32 s, ..., 3. Daniela LEDECKÁ (Nem.) 56,98
III. rozbeh: 1. Nikoleta Jíchová (ČR) 55,93 s, ..., 8. Emma ZAPLETALOVÁ (SR) 58,65

Muži - 400 m prek.:
I. rozbeh: 1. Victor Collorel (Fr.) 49,35 s, ..., 5. Martin KUČERA (SR) 50,82
II. rozbeh: 1. Thomas Barr (Ír.) 49,49 s, ..., 3. Matej BALUCH (SR) 50,49

Viac o téme: ME v atletike Martin Kučera Emma Zapletalová Daniela Ledecká Matej Baluch
  • Autor: © Zoznam/
  • Facebook/Slovenský atletický zväz
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy