O svoj skvelý výsledok na Tour de France prišiel: Hviezdneho cyklistu diskvalifikovali!

Kolumbijský cyklista Nairo Quintana počas Tour de FranceKolumbijský cyklista Nairo Quintana počas Tour de France Zdroj: SITA/AP/Thibault Camus

AIGLE - Kolumbijský cyklista Nairo Quintana prišiel o šieste miesto na tohtoročnej Tour de France. Z pretekov bol diskvalifikovaný kvôli dvom pozitívnym testom na liek proti bolesti tramadol. Oznámila to Medzinárodná cyklistická únia.

Žiadny zákaz činnosti Quintana nedostal, takže môže štartovať na nadchádzajúcej Vuelte, ktorú v roku 2016 vyhral. Proti diskvalifikácii z Tour sa môže do desiatich dní odvolať na športovú arbitráž CAS.

Quintana mal pozitívny test na tramadol 8. a 13. júla, čím sa previnil proti lekárskym predpisom UCI. Cyklistická únia túto látku zakázala v roku 2019 kvôli jej vedľajším účinkom, ktorými sú ospalosť, závraty a strata pozornosti. Za doping však jej použitie považované nie je.

Najlepší výsledok od roku 2016

Tridsaťdvaročný Kolumbijec zajazdil na Tour najlepší celkový výsledok od roku 2016, kedy bol tretí. Predtým obsadil v rokoch 2013 a 2015 druhé miesto vždy za Britom Chrisom Froomom. Okrem Vuelty vyhral Quintana aj Giro d'Italia v roku 2014.

Na Tour de France sa neobjavil dopingový prípad od roku 2015, kedy bol Talian Luca Paolini pozitívne testovaný na kokaín. Pred ním mal posledný pozitívny test v roku 2012 Luxemburčan Fränk Schleck na zakázané diuretikum.

Víťazom tohto ročníka Tour sa stal Dán Jonas Vingegaard.
 

Viac o téme: Tour de France Nairo Quintana
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá