Švajčiarske double na majstrovstvách Európy v časovke, Reusserová obhájila vlaňajší triumf

Marlen Reusserová na ME v časovkeMarlen Reusserová na ME v časovke Zdroj: SITA/AP/Pavel Golovkin

MNÍCHOV - Švajčiarsky cyklista Stefan Bissegger sa stal majstrom Európy v časovke. V stredajších pretekoch na 24 km so štartom a cieľom vo Fürstenfeldbrucku neďaleko Mníchova triumfoval časom 27:05,96 minúty.

Dvadsaťtriročný Bissegger si pripísal šieste víťazstvo v kariére a druhé tento rok. Vo februári sa tešil aj v časovke na pretekoch SAE Tour. V cieli bol len o necelú sekundu rýchlejší ako jeho krajan a obhajca trofeje z predchádzajúcich dvoch rokov Stefan Küng.

Bronz si vybojoval dvojnásobný majster sveta v tejto disciplíne Filippo Ganna z Talianska, ktorý bol o osem sekúnd pomalší ako víťaz. Slovensko nemalo v súťaži zastúpenie.

časovka na 24 km (Fürstenfeldbruck - Fürstenfeldbruck): 1. Stefan Bissegger 27:05,96 min, 2. Stefan Küng (obaja Švaj.) +0,53 s, 3. Filippo Ganna (Tal.) +8.04, 4. Mikkel Bjerg (Dán.) +26,67, 5. Maciej Bodnar (Poľ.) +36,85, 6. Ben Healy (Ír.) +55,60, 7. Kevin  Vauquelin (Fr.) +1:11, 8. Morten Hulgaard (Dán.) +1:12,51, 9. Jos van Emden (Hol.) +1:21,23, 10. Tanel Kangert (Est.) +1:25,37

Reusserová obhájila vlaňajší titul

Švajčiarska cyklistka Marlen Reusserová sa stala majsterkou Európy v časovke a obhájila vlaňajší titul. V stredajších pretekoch na 24 km so štartom a cieľom vo Fürstenfeldbrucku neďaleko Mníchova triumfovala časom 30:59,90 minúty.

Tridsaťročná Reusserová je špecialistka na túto disciplínu, na konte má aj dve druhé miesta z majstrovstiev sveta a olympijské striebro z Tokia.

Striebro si vybojovala úradujúca majsterka sveta v časovke Ellen van Dijková z Holandska, ktorá zaostala o necelých šesť sekúnd. Tretia bola jej krajanka Riejanne Markusová (+27,88 s). Slovensko nemalo v súťaži zastúpenie.

časovka na 24 km (Fürstenfeldbruck - Fürstenfeldbruck): 1. Marlen Reusserová (Švaj.) 30:59,90 min, 2. Ellen van Dijková (Hol.) +5,77 s, 3. Riejanne Markusová (Hol.) +27,88, 4. Audrey Cordonová Ragotová (Fr.) +53,41, 5. Anna Kiesenhoferová (Rak.) +1:00,97, 6. Juliette Labousová (Fr.) +1:01,20, 7. Julie van de Veldeová (Belg.) +1:30,86, 8. Christina Schweinbergerová (Rak.) +1:32,86, 9. Elena Hartmannová (Švaj.) +1:37,95, 10. Agnieszka Skalniaková Sojková (Poľ.) +1:50,81

Viac o téme: Stefan Bissegger Marlen Reusserová ME v časovke