VIDEO Nemci odolávali najviac, ako len mohli: Po sympatickom výkone ich domov posiela Fínsko

Fínski hokejisti sa tešia po strelení góluFínski hokejisti sa tešia po strelení gólu Zdroj: TASR/AP/Jason Franson/The Canadian Press

EDMONTON - Hokejisti Fínska vyhrali v prvom štvrťfinálovom zápase na MS do 20 rokov v Edmontone nad Nemeckom 5:2 a postúpili do semifinále.

"Suomi" viedli už po prvej tretine 3:1, keď sa strelecky presadili postupne Kasper Simontaival, Roni Hirvonen a Roby Järventie. Nemecku sa podarilo v druhej tretine znížiť na 2:3, no Fíni si vedenie postrážili a vyhrali 5:2.

MS hráčov do 20 rokov v Edmontone - štvrťfinále:

Fínsko - Nemecko 5:2 (3:1, 0:1, 2:0)
Góly: 4. Simontaival (Järventie, Määttä), 12. Hirvonen (Simontaival, Puutio), 15. Järventie (Heimosalmi, Kemell), 47. Järventie (Helenius, Kapanen), 56. Määttä (Järventie, Kemell) – 13. Rossmy (Rutkowski, Leonhardt), 38. Rossmy (Hänelt, Münzenberger)

Viac o téme: Nemecko Fínsko MS do 20 rokov