Quintana užitie zakázanej látky popiera! Nič o tom neviem, urobím všetko pre moju obranu

Kolumbijský cyklista Nairo QuintanaKolumbijský cyklista Nairo Quintana Zdroj: Profimedia

PARÍŽ - Kolumbijský cyklista Nairo Quintana sa odhlásil z Vuelty, aj keď mu na nej medzinárodná únia UCI nezakázala štartovať. Člen tímu Arkéa-Samsic sa chce sústrediť na odvolanie na Športový arbitrážny súd (CAS) proti diskvalifikácii z júlovej Tour de France.

UCI v stredu odobrala Quintanovi šieste miesto zo "Starej dámy" kvôli dvom pozitívnym testom na tramadol, ktorými sa previnil proti jej lekárskym predpisom.

Aj keď v prvej reakcii Quintana vyhlásil, že sa naďalej plánuje Vuelty zúčastniť, napokon rozhodnutie zmenil. "Oznamujem, že nebudem štartovať na Vuelte, aby som mohol predniesť svoju obhajobu pred CAS. K pretekom sa vrátim na konci sezóny," uviedol na sociálnych sieťach.

Svoju vinu popiera

Po stredajšom oznámení UCI o diskvalifikácii z Tour Quintana použitie tramadolu poprel. "Dnes som sa dozvedel prekvapujúcu správu od UCI o porušení pravidiel použitím tramadolu. Použitie tejto látky si absolútne nie som vedomý a popieram, že by som si ju kedy počas kariéry zobral," uviedol na twitteri víťaz Gira d 'Italia 2014 a Vuelty 2016.

UCI spomínaný liek proti bolesti zakázala v roku 2019 pre jeho vedľajšie účinky, ktorými sú ospalosť, závraty a strata pozornosti. Za doping však použitie tramadolu považované nie je, preto Quintana nedostal zákaz činnosti a mohol štartovať na Vuelte, ktorú v roku 2016 vyhral.

Tohtoročný ročník Vuelty štartuje v piatok v Utrechte.

Viac o téme: Tour de France Nairo Quintana Arkea-Samsic
  • Autor: © Zoznam/
  • Twitter/NairoQuinCo
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá