Slovensko nebude mať zastúpenie vo finále: Baluch i Ledecká skončili

Slovenská atlétka Daniela Ledecká Slovenská atlétka Daniela Ledecká Zdroj: SITA/AP/Ashley Landis

MNÍCHOV - Slovensko nebude mať na atletických ME v Mníchove zastúpenie vo finále behu na 400 m prek. V semifinále ukončili svoje účinkovanie na podujatí Matej Baluch i Daniela Ledecká.

Baluch obsadil vo štvrtok v prvom semifinále 7. priečku časom 50,93 s, Ledecká v druhom 8. miesto výkonom 57,08.

Obom sa nepodarilo prepracovať medzi dvojicu postupujúcich priamo a už po dobehnutí mali istotu, že nemôžu pomýšľať ani na postup časom. Baluch zaznamenal o takmer pol sekundy horší čas ako v rozbehu, kde predviedol 50,49. Ledecká predviedla iba o desatinu horší výkon.

Motivácia do budúcnosti

Baluch obsadil celkovo na šampionáte 23. miesto. "Snažil som sa, ale bola tam už cítiť únava. Pokúsil som sa bežať rovnako ako v rozbehu, no na poslednej stovke mi už vytuhli nohy. Bežať semifinále na ME bol zážitok, celá tá atmosféra a diváci ma motivujú k ďalšej práci," povedal pre oficiálnu stránku Slovenského atletického zväzu (SAZ) šprintér, ktorý by mal ešte nastúpiť aj v štafete na 4x400 m. Rozbehy sú na programe v piatok od 11.10 h.

Ledecká na tohtoročných MS v Eugene zaplatila nováčikovskú daň, keď v rozbehu nedobehla po technickej chybe, z ME si odváža celkové 19. miesto. "Som veľmi rada, že som mohla na šampionáte bežať dvakrát. Z atmosféry som mala až zimomriavky.

Išla som si svoj beh, až pri nájazde do záverečnej rovinky som uvidela, že súperky sú vpredu. Snažila som sa predbehnúť aspoň jednu, no nepodarilo sa. Chýbalo málo, ale nevadí. Je to pre mňa dobrá skúsenosť a motivácia do budúcnosti," vyjadrila spokojnosť slovenská prekážkarka.

ME v Mníchove - výsledky:

Muži - 400 m prek. - I. semifinále: 1. Wilfred Happio (Fr.) 48,89 s, ..., 7. Matej BALUCH (SR) 50,93

Ženy - 400 m prek. - II. semifinále: 1. Viivi Lehikoinenová (Fín.) 54,50 s, ..., 8. Daniela LEDECKÁ (SR) 57,08

Viac o téme: ME v atletike Daniela Ledecká Matej Baluch
  • Autor: © Zoznam/
  • Facebook/Slovenský atletický zväz
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy