Banská Bystrica si poradila s Kladnom, finále Tatranského pohára si zahrá s fínskym klubom

Na snímke gólová radosť Banskej BystriceNa snímke gólová radosť Banskej Bystrice Zdroj: TASR/Ján Krošlák

POPRAD - Hokejisti HC´05 Banská Bystrica zvíťazili v zápase 75. ročníka Tatranského pohára na popradskom ľade nad tímom Rytíři Kladno 6:3 a postúpili do finále.

Na konci prvej tretiny vyrovnal Alex Tamáši, no v 28. minúte sa do vedenia dostalo opäť Kladno, keď Kubík dal svoj druhý gól v zápase. Banská Bystrica však dokázala otočiť priebeh stretnutia a po druhej tretine viedla 3:2.

Michal Kabáč sa presadil v presilovej hre 5:3 a o minútu neskôr skóroval aj Dominik Sojka. V 45. minúte síce Kubík skompletizoval hetrik, ale zápas rozhodol Rastislav Gašpar. Na konci stretnutia pridala Bystrica ešte dva góly, presadili sa Kabáč a Sojka.

Banská Bystrica sa stretne vo finále s lepším z večerného zápasu medzi domácim HK Poprad a fínskym Vaasan Sport.

Tatranský pohár - sobota:
HC´05 Banská Bystrica - Rytíři Kladno 6:3 (1:1, 2:1, 3:1)
Góly: 20. Tamáši, 39. Kabáč, 40. Sojka, 52. Gašpar, 59. Kabáč, 60. Sojka - 4. Kubík, 28. Kubík, 45. Kubík, 296 divákov

hlasy po zápase:

Adam Kubík, útočník Rytíři Kladno: "Myslím si, že sme začali dobre. Súpera sme tlačili, no urobili sme zbytočné chyby. Mali sme veľa vylúčených hráčov, a to dnešný zápas rozhodlo. Banská Bystrica dobre zahrala presilové hry, z ktorých dala dva góly."

Rastislav Gašpar, útočník HC´05 Banská Bystrica: "Odohrali sme opäť dobré stretnutie a dali sme dva góly z presilových hier, čo rozhodlo zápas. Dnes predviedli všetci hráči super výkon. Kladno hrá trochu iný hokej, no majú svoju kvalitu, keďže hrajú v najvyššej českej súťaži."

výsledok druhého zápasu:
HK Poprad - Vaasan Sport 4:5 (0:1, 3:4, 1:0)
Góly: 29. a 38. Mlynarovič, 23. Drgoň, 52. Sokoli – 24. a 31. Lööke, 11. Hjalmarsson, 26. Eriksson, 29. Paukku

Viac o téme: HK Poprad Vaasan Sport HC´05 Banská Bystrica Tatranský pohár Rytíři Kladno