VIDEO Neobľúbený súper Bayernu opäť prekvapil: Cez zápas musela zasahovať ochranka!

Duel Bayernu narušil protest klimatických aktivistovDuel Bayernu narušil protest klimatických aktivistov Zdroj: SITA/AP/Matthias Schrader

BERLÍN - Futbalisti Bayernu Mníchov remizovali v sobotnom zápase 4. kola nemeckej Bundesligy s Borussiou Mönchengladbach 1:1. Nad týmto súperom nezvíťazili už vo štvrtom vzájomnom stretnutí za sebou, v predchádzajúcej sezóne mu v šestnásťfinále národného pohára podľahli 0:5.

Po polhodine hry mohol domácich poslať do vedenia Sadio Mane, systém VAR však neuznal jeho gól pre ofsajd. Senegalský útočník prišiel takýmto spôsobom už o tretí presný zásah v treťom zápase za sebou a o ďalší ho VAR pripravil v júlovom dueli Superpohára na pôde Lipska (5:3).

O desať minút neskôr sa na druhej strane presadil Marcus Thuram a dlho to vyzeralo na tretiu výhru Mönchengladbachu nad Bayernom za sebou. Bod pre úradujúcich majstrov zariadil v 83. minúte Leroy Sané.

V Mníchove narušili zápas klimatickí aktivisti

Duel narušil protest klimatických aktivistov, ktorí vnikli na ihrisko a snažili sa priviazať ku konštrukciám oboch bránok. Podľa informácií agentúry DPA však proti nim rýchlo zasiahla ochranka a súboj mohol pokračovať.

Duel Bayernu narušil protest Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP/Matthias Schrader

Na Bayern sa bodovo dotiahol Union Berlín, ktorý zvíťazil na ihrisku FC Schalke 04 vysoko 6:1. Jasná výhra sa zrodila aj v zápase medzi Mainzom a Bayerom Leverkusen, hostia triumfovali 3:0. Hertha Berlín podľahla Borussii Dortmund tesne 0:1. O jediný gól sa v 32. minúte postaral Anthony Modeste. Slovenský obranca Peter Pekarík sedel na lavičke náhradníkov Herthy.

Hoffenheim zdolal Augsburg 1:0 po presnom zásahu Dennisa Geigera. Lipsko zvíťazilo nad Wolfsburgom 2:0. Už v 5. minúte otvoril skóre z jedenástky Christopher Nkunku a ten istý hráč spečatil výhru v 90. minúte.

Bayern Mníchov - Borussia Mönchengladbach 1:1 (0:1)
Góly: 83. Sané - 43. Thuram

Hertha Berlín - Borussia Dortmund 0:1 (0:1)
Gól: 32. Modeste
/P. Pekarík (Hertha) bol na lavičke náhradníkov/

TSG 1899 Hoffenheim - FC Augsburg 1:0 (1:0)
Gól: 39. Geiger

1. FSV Mainz - Bayer Leverkusen 0:3 (0:3)
Góly: 39. a 41. Frimpong, 29. Burkardt (vlastný), ČK: 77. Hincapie, 90.+4 Bakker (obaja Leverkusen) obaja po 2. ŽK

RB Lipsko - VfL Wolfsburg 2:0 (1:0)
Góly: 5. a 90. Nkunku (prvý z 11 m)

FC Schalke 04 Gelsenkirchen - Union Berlín 1:6 (1:3)
Góly: 31. Bülter (z 11 m) - 36. a 46. Becker, 87. a 90. Michel, 6. Thorsby, 45.+3 Haberer

Viac o téme: Hertha Berlín Bayern Mníchov Borussia Dortmund Borussia Mönchengladbach Peter Pekarík FC Schalke 04 Gelsenkirchen 1. FC Union Berlín