MMA nádeje potešili v Abú Zabí: Vieme držať krok s najlepšími na svete!

Fotografia z MS v MMA v Abú Zabí Fotografia z MS v MMA v Abú Zabí Zdroj: Instagram/MAMMAL

BRATISLAVA - Slovenské MMA si môže urobiť ďalší medzinárodný zárez. Naša krajina bola súčasťou svetového šampionátu mládeže IMMAF Youth World Championships v Abú Zabí.

Na ázijskom kontinente sa zišli najlepší z najlepších bojovníkov sveta od 12 do 17 rokov. Do súťaže sa prihlásilo 498 športovcov zo 41 krajín, čo je v porovnaní s vlaňajškom výrazný nárast.

Slovenskú trikolóru v Spojených arabských emirátoch hájilo päť talentov nášho amatérskeho MMA – Miroslav Mlynček (ktorý má z predchádzajúceho turnaja na konte bronz), Erik Kozár, Matúš Harant, Timotej Garaj a Ivanko Krošlák. Päticu zápasníkov sprevádzali tréneri, členovia podporného tímu aj vedenie Slovenského zväzu MMA/MAMMAL. 

Hoci sa Slovensku nepodarilo prebojovať zo skupín do bojov o medaily, nie je dôvod na smútok. Naši reprezentanti podali výkony, ktoré tréneri zhodnotili ako veľmi dobré. Ukázala sa kvalita súperov, z ktorých viacerí sa neskôr prebojovali na medailové pozície.

A to, že Slováci im dokázali byť vyrovnanými súpermi dokazuje, že práca s mládežou v našej krajine v rámci amatérskeho MMA je na správnej ceste.

"Vieme držať krok s najlepšími na svete. Vďaka národnej lige MAMMAL nám vlak v porovnaní so svetom neušiel. Reprezentačný tím hodnotím veľmi kladne. Bola v ňom najlepšia atmosféra a pohoda, či už v príprave na MS, alebo priamo v dejisku.Treba podotknúť, že na MS si dali záležať na dodržiavaní byrokratického postupu a náš tím to zvládol na jednotku. Pozitívom bolo i nakopnutie zápasníkov i trénerov návštevou UFC Gymu v Abú Zabí, kde sme si mohli zatrénovať," konštatoval prezident zväzu Marek Herda. 

Viac o téme: IMMAF Youth World Championships
  • Autor: © Zoznam/
  • Instagram/mammal.sk_official
  • Zdroj: športky

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy