Úžasný debut Sluku v Českých Budějoviciach: V závere duelu rozhodol o výhre svojho tímu

Branislav Sluka s dresom Dynama České BudějoviceBranislav Sluka s dresom Dynama České Budějovice Zdroj: dynamocb.cz

PRAHA - Slovenský futbalista Branislav Sluka strelil hneď vo svojom prvom vystúpení v drese Českých Budějovíc víťazný gól. V utorkovom stretnutí 6. kola najvyššej českej súťaže rozhodol presným zásahom v 84. minúte o triumfe Dynama na ihrisku Bohemiansu Praha 2:1.

Sluka je v juhočeskom klube na hosťovaní z MŠK Žilina, jeho presun zverejnili kluby iba v pondelok. Hneď pri debute v juhočeskom tíme nastúpil v základnej zostave, v 84. min sa dostal za obranu súpera a poslal loptu do siete. Dynamo si v šiestom stretnutí sezóny pripísalo druhé víťazstvo.

Sparta Praha nevyužila možnosť dostať sa na čelo tabuľky, keď remizovala v Jablonci 1:1. Domáci pritom dohrávali zápas iba s deviatimi hráčmi. V 55. minúte dostal druhú žltú a teda červenú kartu slovenský stredopoliar Jakub Považanec, v nadstavenom čase inkasoval ČK aj jeho spoluhráč Jan Krob.

V bránke hostí odchytal celý zápas Slovák Dominik Holec. Lukáš Haraslín pre zranenie nefiguroval na súpiske Sparty. "Rudým" patrí v tabuľke druhé miesto so stratou jedného bodu na vedúcu Slaviu, mestský rival má však zápas k dobru. Jablonec si pripísal štvrtú remízu, v tejto sezóne ešte nevyhral a figuruje na 14. priečke.

Česká liga - 6. kolo:
FC Trinity Zlín - FK Pardubice 2:1 (1:0)
Góly: 39. Hlavatý (vl.), 73. Hrubý - 70. Sychra, ČK: 76. Holešič (Pardubice) po 2. ŽK
/M. Rakovan odchytal celý duel, M. Hlinka do 81. min - V. Budinský odchytal celý zápas/

Bohemians Praha 1905 - Dynamo České Budějovice 1:2 (0:1)
Góly: 59. Puškáč - 13. Škoda, 84. SLUKA
/M. Králik celý zápas, B. Sluka celý duel a ŽK, L. Čmelík do 90. min a ŽK, L. Skovajsa nastúpil v 72. min, J. Grič nastúpil v 90. min, D. Šipoš a J. Švec (všetci Dynamo) sedeli na lavičke/

FK Jablonec - Sparta Praha 1:1 (1:1)
Góly: 45. Kratochvíl - 10. Daněk, ČK: 55. Považanec po 2. ŽK, 90.+7 Krob (obaja Jablonec)
/J. Považanec (Jablonec) nastúpil v základnej zostave, v 6. min dostal ŽK, v 55. min videl ČK - D. Holec odchytal celý zápas/

Viac o téme: Bohemians Praha 1905 Branislav Sluka Dynamo České Budějovice