VIDEO V jednostrannom zápase nemal šancu: Norbert Gombos končí na US Open už v 1. kole!

Norbert GombosNorbert Gombos Zdroj: SITA/AP/Mary Altaffer

NEW YORK - Slovenský tenista Norbert Gombos neuspel v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji US Open. V pozícii kvalifikanta prehral so Španielom Albertom Ramosom-Vinolasom 3:6. 4:6, 5:7. Slovensko tak v mužskom singli už v New Yorku nemá zastúpenie, Alex Molčan stroskotal tiež na úvodnej prekážke, keď nestačil na Brazílčana Thiaga Monteira.

Gombosovi nevyšiel úvod zápasu s Ramosom-Vinolasom, ked za stavu 1:2 čistou hrou stratil podanie a Španiel si po potvrdení brejku vybudoval v prvom sete rozhodujúci náskok 4:1.

V druhom dejstve za stavu 1:0 viedol zverenec trénera Tibora Tótha pri podaní súpera 40:15, no Ramos-Vinolas si podržal servis, za stavu 3:3 po dvojchybe Gombosa slovenského reprezentanta brejkol a aj druhý set sa stal jeho korisťou.

O osude tretieho setu rozhodol Španielov brejk za stavu 5:5.