VIDEO Kurt opúštala v slzách: Tenisová legenda sa rozlúčila s kariérou

Andrea Petkovičová odvracia úderAndrea Petkovičová odvracia úder Zdroj: SITA/AP/Mary Altaffer

NEW YORK - Porážkou v prvom kole US Open sa rozlúčila s tenisovou kariérou Andrea Petkovicová.

Tridsaťštyriročná nemecká hráčka, ktorá v nedeľu oznámila, že newyorský grandslam bude jej posledným turnajom, podľahla po trojsetovej bitke 2:6, 6:4, 4:6 olympijskej víťazke Belinde Benčičovej zo Švajčiarska a po stretnutí na kurte nedokázala skryť slzy.

"Som rada, že to skončilo takto - s Belindou, s niekým, koho mám rada a vážim si ho. Tiež ma teší, že som v poslednom zápase dokázala predviesť všetko, čo som dala do celej kariéry - guráž a húževnatosť, rešpekt k hre i súperovi," povedala dojatá Petkovicová.

Bola som zničená a plakala som

Najťažšie na rozhodnutie odísť bolo podľa Petkovicovej v posledných dňoch zvládanie emócií. "Posledných päť dní som bola úplne zničená a prakticky po každom tréningu som plakala," priznala. "Tenis stále milujem, tá vášeň vo mne stále je. Je to skôr telo, ktoré už mi nedovolí ďalej hrať tak, ako by som chcela, trénovať, ako by som chcela," dodala.

Andrea Petkovičová odvracia úder Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Mary Altaffer

Počas kariéry získala rodáčka z bosnianskej Tuzly na okruhu WTA sedem titulov vo dvojhre a jeden vo štvorhre. Na singlovom rebríčku sa dostala najvyššie na deviate miesto v roku 2011. Na grandslamových turnajoch bolo jej maximom semifinále Roland Garros 2014.

Viac o téme: Andrea Petkovicová Belinda Benčičová
  • Autor: © Zoznam
  • Twitter/Julia Elbaba
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy