Sedem Slovákov a len 22 tímov: KHL štartuje v tieni ruskej invázie na Ukrajinu

Michal Čajkovský v súboji o pukMichal Čajkovský v súboji o puk Zdroj: Profimedia

MOSKVA - Iba s 22 tímami sa začne vo štvrtok úvodným duelom medzi CSKA Moskva a Magnitogorskom nová sezóna Kontinentálnej hokejovej ligy. Repríza finálového súboja minulého ročníka začne základnú časť, počas ktorej na každého z účastníkov čaká rekordná porcia 68 stretnutí. Slovenský hokej bude mať v súťaži siedmich zástupcov.

Pre KHL bude nadchádzajúca sezóna, medzi ktorej účastníkmi už nefigurujú lotyšský tím Dinamo Riga a fínsky Jokerit Helsinki, úplne novou kapitolou. Už minulý ročník sa dohrával v tieni ruskej invázie na Ukrajinu, po ktorej došlo k odlivu dlhého radu popredných hráčov predovšetkým z európskych hokejových veľmocí Švédska, Fínska a tiež Česka a Slovenska. 

Slováci v KHL podpísali nové zmluvy, zväz mlčí

Hoci vojna na Ukrajine pokračuje, v KHL sa rozhodli pokračovať v kariére brankári Patrik Rybár a Adam Húska, obrancovia Michal Čajkovský, Christián Jaroš a útočníci Samuel Buček, Adam Liška a Michal Krištof. Na súpiskách sú tiež štyria Česi, štyria Švédi, ale len jediný Fín - útočník Teemu Pulkkinen v Čeljabinsku.

Švédsky a fínsky zväz vydali už skôr vyhlásenie, že ktokoľvek, kto bude v budúcom ročníku pôsobiť v KHL, nebude pozvaný do reprezentácie. K rovnakému kroku sa v minulom týždni odhodlal aj Český zväz ľadového hokeja, no na Slovensku sa zataiľ zväz k tejto záležitosti nevyjadril. 

Veľké množstvo zápasov, titul obhajuje CSKA

V základnej časti odohrá každé mužstvo 68 zápasov, pričom sa predstaví doma i vonku proti každému súperovi v celej lige (42 zápasov) a odohrá ďalších 20 stretnutí (takisto doma-vonku) so súpermi vo vnútri danej konferencie. Zvyšných šesť zápasov (po troch doma i vonku) bolo určených s ohľadom na zvýšenie počtu atraktívnych stretnutí.

Dlhodobá fáza sa skončí 26. februára a do vyraďovacích bojov o Gagarinov pohár postúpi najlepšia osmička z Východnej aj Západnej konferencie.

Prvenstvo obhajuje tím CSKA, ktorý cez manko 1:3 na zápasy vo finálovej sérii s Magnitogorskom dobyl po výhre 4:3 druhý titul za posledné tri odohraté sezóny.

Viac o téme: CSKA Moskva Metallurg Magnitogorsk
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy