Serenu prišiel na US Open podporiť aj Tiger Woods: Pomohol mi, keď som bola stratená

Americký golfista Tiger Woods prišiel podporiť krajanku Serenu WilliamsovúAmerický golfista Tiger Woods prišiel podporiť krajanku Serenu Williamsovú Zdroj: SITA/AP/Seth Wenig

NEW YORK - Americký golfista Tiger Woods prišiel podporiť krajanku Serenu Williamsovú v zápase 2. kola grandslamového turnaja US Open. Štyridsaťročná Američanka si v ňom predĺžila svoju singlovú kariéru, keď vyradila druhú hráčku svetového rebríčka Anett Kontaveitovú z Estónska 7:6 (4), 2:6, 6:2.

Práve Woodsa po stretnutí označila za jeden z dôvodov, prečo ešte nezavesila raketu na klinec. Williamsová sa vrátila na kurty vo Wimbledone po ročnej absencii zavinenej zranením. S comebackom v pokročilej fáze kariéry má skúsenosti aj Woods, ktorý to nevzdal po ťažkej autohavárii.

"Je jeden z dôvodov, prečo som tu, jeden z hlavných dôvodov, prečo stále hrám. Je to Tiger a trval na tom, aby som bola rovnako húževnatá ako on. Veľa sme sa rozprávali, veľmi sa snažil motivovať ma. Nevedela som, čo chcem robiť, bola som stratená. Mala som veľa otázok, ale keď sa môžete spoľahnúť na niekoho takého, veď je to predsa Tiger Woods, nesmierne vám to pomôže nájsť odpovede," povedala majiteľka 23 titulov v dvojhre na podujatiach veľkej štvorky pre agentúru AP.

Serena Williamsová sa prebojovala Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP/Frank Franklin II

Štyridsaťšesťročný Woods, držiteľ 15 majorových titulov, sa na dvorci Arthura Asha dočkal vrelého prijatia publika. V lóži domácej hráčky sedel dve miesta od jej sestry Venus Williamsovej. "Bolo pre mňa privilégium sledovať velikánku. Gratulujem, Serena Williamsová," uviedol golfista. Možnosť bude mať aj v 3. kole, v ktorom si Williamsová zmeria sily s Austrálčankou Ajlou Tomljanovičovou.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 6
Viac o téme: Serena Williamsová Tiger Woods
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy