VIDEO Kyrgios si opäť nebral servítku pred ústa: Na US Open sa sťažoval na zápach marihuany

Nick KyrgiosNick Kyrgios Zdroj: SITA/AP/Frank Franklin II

NEW YORK - Austrálsky tenista Nick Kyrgios sa v zápase 2. kola grandslamového turnaja US Open sťažoval na zápach, ktorý považoval za marihuanu. O vyriešenie situácie požiadal empajrového rozhodcu, Jaume Campistol však reagoval, že môže ísť o závan z kuchyne štadióna.

Kyrgiosa vyrušoval aj hluk newyorských vlakov, no s Francúzom Benjaminom Bonzim si poradil 7:6 (3), 6:4, 4:6, 6:4. Wimbledonský finalista chcel od Campistola, aby umravnil publikum. Na dvorci Louisa Armstronga sa na úrovni haly nachádzajú stánky s občerstvením.

"Nemali by ste niekoho upozorniť, aby to nerobil? Určite by som sa nesťažoval na závan jedla," citovala agentúra AP zo slov Kyrgiosa, ktoré adresoval rozhodcovi. Dvadsaťsedemročný Austrálčan pripomenul po stretnutí, že je astmatik: "Keď sa presúvam zo strany na stranu, mám problémy s dýchaním. Marihuanový odor nie je to, čo potrebujem cítiť medzi výmenami."

Kyrgios komunikoval počas duelu sám so sebou i s ľuďmi v hľadisku. Dostal varovanie za nevhodný slovník, keď sa nahneval na člena svojej lóže, ktorého povzbudzovanie nepovažoval za dostatočné.

Koncentráciu mu navyše narušovali vlaky, ktoré premávajú v blízkosti otvoreného kurtu: "Počas kariéry som mal problémy so sústredením, ale snažím sa myslieť výlučne na najbližšiu výmenu a zvládať niektoré situácie. Tu je to však náročné, je tu veľa rušivých elementov. Nepomáhajú ani ironické reakcie divákov, musím si dávať pozor na to, čo poviem."

Viac o téme: Nick Kyrgios
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter/DannyDanko; Youtube: US Open Tennis Championships
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy