Šieste miesto z Tour mu po diskvalifikácii vzali: CAS sa začal zaoberať odvolaním Quintanu

Nairo QuintanaNairo Quintana Zdroj: SITA/AP/Christophe Petit-Tesson

BOGOTA - Športový arbitrážny súd (CAS) sa vo štvrtok začal zaoberať odvolaním kolumbijského cyklistu Naira Quintanu. Pretekára spätne diskvalifikovali z tohtoročnej Tour de France po tom, ako mal pozitívny test na zakázaný tramadol. Na pretekoch pôvodne obsadil šieste miesto.

Quintana dostal pokutu vo výške 5 000 švajčiarskych frankov (5 100 eur) a napriek diskvalifikácii môže štartovať na ďalších podujatiach. Tridsaťdvaročný jazdec vinu popiera a vynechal prebiehajúcu Vueltu, aby sa mohol sústrediť na dokazovanie svojej neviny. Do súťažného kolotoča sa plánuje vrátiť v závere sezóny.

Opioidné analgetikum, ktoré sa používa na liečbu stredne silnej bolesti, je na zozname zakázaných látok Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) od roku 2019, no nepovažuje sa za doping. Zakázané je pre vedľajšie účinky.

Deň pred diskvalifikáciou predĺžil Quintana s tímom Arkéa Samsic zmluvu do roku 2025. Medzi jeho najväčšie úspechy v kariére patria triumfy na Giro d'Italia (2014) a Vuelta a Espana (2016). Informoval o tom portál velonews.com.

Viac o téme: Nairo Quintana
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
Staršie správy

Videá