Nič nové pod slnkom: Kyrgios opäť vyvádzal, pokuta ho neminula

Austrálsky tenista Nick KyrgiosAustrálsky tenista Nick Kyrgios Zdroj: SITA/AP/John Minchillo

NEW YORK - Austrálsky tenisový búrlivák Nick Kyrgios dostal na US Open pokutu 7500 dolárov za pľuvanie a "počuteľné obscénnosti" počas stretnutia druhého kola proti Francúzovi Benjaminu Bonzimu, ktoré vyhral 7:6, 6:4, 4:6, 6:4 .

Kyrgios sa podľa svojho zvyku počas zápasu rozprával sám so sebou,  ale po strate servisu vo štvrtom sete vybuchol. Wimbledonský finalista pľul smerom k svojej hráčskej lóži a obrátil sa na jedného muža: "Choď domov, ak ma tu nehodláš (vulgarizmus) podporovať, brácho. Nie si predsa len divák," kričal na neho počas pauzy medzi gemami.

Dvadsaťsedemročný Kyrgios sa tiež v zápase sťažoval za zápach marihuany, ktorý na štadióne Louisa Armstronga cítil. Mal vraj obavy, že by sa tým mohla zhoršiť jeho astma.

Pokuty za nešportové správanie sú u Kyrgiosa na dennom poriadku. Len vo Wimbledone musel platiť dvakrát, za pľuvnutie smerom k fanúšikovi v prvom kole a za nadávanie rozhodcovi v osemfinále. Horkokrvného Austrálčana navyše zažalovala za ohováranie fanúšička, ktorú v prehranom finále obvinil, že vyzerá, ako keby mala "700 drinkov". Aj tam nadával členom svojho tímu.

Viac o téme: US Open Nick Kyrgios
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy