VIDEO Aj Tomljanovičová bojovala aj s publikom: Kebyže nehrám, tiež by som povzbudzovala Serenu

Serena Williamsová skončila na rakete TomljanovičovejSerena Williamsová skončila na rakete Tomljanovičovej Zdroj: SITA/AP/John Minchillo

NEW YORK - Prvýkrát od svojho debutu v roku 1998 vypadla Serena Williamsová v treťom kole US Open. Austrálčanke Ajle Tomljanovičovej podľahla v troch setoch 5:7, 7:6 (4) a 1:6. V zápase, ktorý bol s najväčšou pravdepodobnosťou jej posledný v kariére, mala podporu celého štadióna Arthura Ashea.

"Veľmi vám ďakujem. Boli ste úžasní, robila som, čo som mohla," uviedla Williamsová bezprostredne po dueli v rozhovore na kurte.

Keby nehrala, tiež by fandila Serene

Publikum bolo jednoznačne na strane domácej tenistky a Tomljanovičová priznala, že bolo náročné hrať v takejto atmosfére. "Snažila som sa od toho odosobniť. Párkrát sa mi to nepodarilo, no neberiem to osobne. Kebyže nehrám, tiež by som povzbudzovala Serenu," priznala Tomljanovičová, ktorá vyjadrila v rozhovore obdiv k hviezdnej tenistke. Tá viedla v úvodnom sete 5:3, no následne stratila dve podania, v druhej sade rozhodol až tajbrejk napriek tomu, že Williamsová vyhrávala už 4:0. V úplnom závere ešte odvrátila päť mečbalov, no pri šiestom poslala loptičku do siete.

Nikdy sa nevzdáva

"V minulosti som už bola dole. Ja sa nikdy nevzdávam, ani v kariére, ani v zápasoch, ani dnes večer," uviedla Williamsová po dueli. Po prehre dostala otázku, čo bude robiť v prvý deň svojho "dôchodku". "Asi karaoke," zavtipkovala 40-ročná tenistka. Dodala, že by stále mohla športovať na vrcholovej úrovni, no chce objaviť aj iné stránky života a venovať sa päťročnej dcére Olympii: "Stále na to mám, som však pripravená byť mama a objaviť v sebe niečo nové. Na pomery sveta mimo športu som stále veľmi mladá a chcem z neho ešte niečo mať. Pre Olympiu to bolo náročné, bude teda fajn môcť s ňou stráviť čas a robiť spoločne veci, na ktoré doteraz nebol čas."

Serena Williamsová získala 23 grandslamových titulov vo dvojhre. Posledný vybojovala na Australian Open 2017, v čase, keď už bola tehotná. Na vytúženú 24. singlovú trofej z podujatí veľkej štvorky, ktorou by vyrovnala historický rekord Austrálčanky Margaret Courtovej, zatiaľ a možno už ani nikdy nedosiahne. Počas kariéry vyhrala sedemkrát Wimbledon a Australian Open, šesťkrát US Open a trikrát sa tešila z triumfu na Roland Garros. V budúcnosti chce pri tenise určite nejakým spôsobom zotrvať. "Neviem si predstaviť budúcnosť bez tenisu, priniesol mi veľa skvelých zážitkov. Ešte však netuším, akým spôsobom sa doňho zapojím," priznala Williamsová, ktorej po zápase gratulovalo mnoho osobností zo sveta športu aj mimo neho.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 19
Viac o téme: Serena Williamsová Ajla Tomljanovičová
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: US Open
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy