Zlatá radosť v susednom Maďarsku: Slovensko má v rýchlostnej kanoistike juniorskú majsterku sveta!

Bianka Sidová sa v Maďarsku stala juniorskou majsterkou svetaBianka Sidová sa v Maďarsku stala juniorskou majsterkou sveta Zdroj: Facebook/Slovenská kanoistika - Sprint Team

SZEGED - Slovenská reprezentantka v rýchlostnej kanoistike Bianka Sidová sa stala juniorskou majsterkou sveta v K1 na 1000 m. V sobotu na šampionáte v maďarskom Szegede získala aj striebro s Rékou Bugárovou v disciplíne K2 na 500 m.

Sidová predviedla vo finále na 1000 m výborný výkon, od začiatku sa držala medzi najlepšími a od polovice trate začala súperkám utekať. Cieľ preťala v čase 3:59,44 minúty a druhá Maďarka Réka Nemesová za ňou zaostala o takmer tri sekundy (+2,77 s). Bronzovú priečku obsadila Nemka Leni Klimentová so stratou 3,64 s.

Pre Sidovú to bola už druhá medaila v sobotnom programe. V K2 na 200 m spolu s Bugárovou získali striebro, keď skončili tesne druhé za domácim párom Janka Rugonfalviová Kissová, Angelina Szegediová. Za víťazkami zaostali len o deväť stotín sekundy. Tretiu priečku obsadili Talianky Sara del Grattová a Giada Rossettiová s mankom 0,53 sekundy.

Slovenky boli po polovici trate najrýchlejšie a vo vedení sa držali aj v druhej časti, no v závere ich predstihli Maďarky. Bugárová a Sidová mali v druhej polovici tretí najlepší čas za Taliankami a víťazkami.

K1 1000 m junioriek: 1. Bianka SIDOVÁ (SR) 3:59,44 min, 2. Réka Nemesová (Maď.) +2,77 s, 3. Leni Klimentová +3,64

K2 500 m junioriek: 1. Janka Rugonfalviová Kissová, Angelina Szegediová (Maď.) 1:43,70 min, 2. Réka BUGÁROVÁ, Bianka SIDOVÁ (SR) +0,09 s, 3. Sara del Grattová, Giada Rossettiová (Tal.) +0,53

Viac o téme: Bianka Sidová