Na kurte bola jediná svojho druhu: V tomto nesiaha Serene ani po členky žiadna z tenistiek!

Serena Williamsová skončila na rakete TomljanovičovejSerena Williamsová skončila na rakete Tomljanovičovej Zdroj: SITA/AP/John Minchillo

NEW YORK - Takmer 95 miliónov dolárov si na odmenách zarobila americká tenisová hviezda Serena Williamsová, ktorá v pravdepodobne poslednom stretnutí kariéry prehrala v 3. kole US Open s Austrálčankou Ajlou Tomljanovicovou.

Je to viac ako dvakrát toľko ako druhá hráčka historického rebríčka, ktorej je jej staršia sestra Venus Williamsová. Tento rekord zrejme len tak niekto neprekoná.

Necelých 100 miliónov dolárov

Od vstupu medzi profesionálky získala tridsaťdvanásobná grandslamová šampiónka na odmenách 94,6 milióna dolárov. Za postup do tretieho kola štyridsaťročná Williamsová vyinkasuje ďalších 188-tisíc dolárov. Jej sestra Venus si zarobila 42,3 milióna.

Serena Williamsová skončila na Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP/John Minchillo

Z tenistov majú vyššie prize money ako Serena iba Srb Novak Djokovič, Španiel Rafael Nadal a Švajčiar Roger Federer. Všetci traja prekonali hranicu sto miliónov dolárov, Djokovičove zárobky sa blížia k 160 miliónom.

"V športe nie je veľmi veľa príkladov, kedy je medzi prvým a druhým takto priepastný rozdiel," uviedol športový ekonóm Victor Matheson. "Serena má suverénne najväčšie zárobky zo všetkých športovkýň a je jednou z mála žien, ktorá sa v rebríčkoch za jednotlivé roky pravidelne umiestňovala v prvej dvadsiatke spolu s mužmi," dodal.

Viac o téme: Serena Williamsová
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy