Plišková to nezvládala a začala okamžite konať: Jednoducho som to musela urobiť!

Česká tenistka Karolína PlíškováČeská tenistka Karolína Plíšková Zdroj: SITA/AP/Michael Sohn

NEW YORK - Tenistka Karolína Plíšková priznala, že za nedávnym prepustením kouča Saschi Bajina stála túžba po zmene a oživení kariéry.

Hoci o nemeckom trénerovi povedala, že pre ňu "robil najviac vecí, čo nikto z predchádzajúcich koučov nerobil", mala pocit, že pod jeho vedením stagnovala. Zmena v podobe príchodu Leoša Friedla jej tenisu pomohla. Dvadsiatu hráčku sveta dnes čaká boj o osemfinále grandslamového US Open so Švajčiarkou Belindou Bencicovou.

Zobral to ako správny chlap

"To rozhodnutie bolo čisto z mojej strany. So Sašom nebol žiadny problém a musím povedať, že sa zachoval k celému tímu suprovo aj po tom, čo som mu povedala, že chcem zmenu. Hoci tam nebolo nič, čo by mi vadilo, chcela som to urobiť. Nemám už pred sebou ďalších päť rokov, takže nechcem zbytočne stáť," povedala Plíšková českým novinárom počas US Open v New Yorku.

Česká tenistka Karolína Plíšková Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP//Mark J. Terrill

Dvadsaťsedemročný Bajin bol jej siedmym koučom a viedol Plíškovú vyše dvadsať mesiacov. Vydržal u nej najdlhšie po Jiřím Vaňkovi. S jeho pomocou sa rodáčka z Loun dostala na tretie miesto svetového rebríčka a do finále vlaňajšieho Wimbledonu.

Ani jeden triumf za celé 2 roky

Tento rok ale v All England Clube úspech nezopakovala a vypadla v 2. kole. Za necelé dva roky s Bajinom nevyhrala jediný turnaj WTA. "Nie, že by som Sašovi neverila, ale mala som pocit, že to trochu stagnuje. Výsledky neboli úplne najlepšie, ale to nie je vina trénera. Len som cítila, že sa niektoré veci opakujú. Napríklad prehrávanie s rovnakou súperkou ako bola (Katie) Boulterová a jednoducho sa nič nemenilo," povedala Plíšková.

Rozhodnutie sa napriek tomu nerobilo tridsaťročnej tenistke ľahko a Bajina si stále veľmi váži. "Časom sa tieto zmeny robia horšie. Predtým som nad tým až tak nerozmýšľala, zatiaľ čo teraz sa mi do toho nechcelo. Sašu mám rada, je to asi jeden z mojich najlepších trénerov, ktorých som mala aj po ľudskej stránke. Mám pocit, že pre mňa robil najviac vecí zo všetkých koučov. Napriek tomu som sa tak rozhodla a môjmu tenisu to určite pomohlo,“ uviedla 22. hráčka sveta, ktorá rozhodnutie konzultovala so sestrou a tenistkou Kristínou či manželom Michalom Hrdličkom.

Nová spolupráca s Leošom Friedlom

Pomohlo jej tiež, že mohla rovno začať novú spoluprácu s Friedlom, ktorý jej krátko pomáhal aj počas Bajinovho pôsobenia v minulom roku. "Mala som od neho plán a bolo to dobré. Aj tento rok som s ním išla párkrát trénovať a páčilo sa mi to. Ide z neho dobrá energia. Keby som nemala v hlave nikoho, tak by to asi bolo iné. Tým, že tam ale bol Leoš, tak sa to tým urýchlilo," opísala Plíšková.

Česká tenistka Karolína Plíšková Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Michael Sohn

S Friedlom začala na začiatku augusta šnúru zámorských zápasov. Najlepšie sa jej darilo v Toronte, kde sa prebojovala do semifinále. "S Leošom sme mali tri týždne prípravu, bol s nami v Španielsku a urobili sme tam super blok. Cítim sa celkom v pokoji. Verím mu a myslím, že tenisu mega rozumie. Má pre to cit a je to hráč. Zažil ma aj vlani a nie je to medzi nami totálne neznáme. Verím, že by to mohlo fungovať," dodala úradujúca štvrťfinalistka US Open.

Viac o téme: Karolína Plíšková Sascha Bajin
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy