VIDEO Liverpool bol v zakončení úplne bezzubý, Aston Villa okradla City o body!

Virgil van Dijk a James Tarkowski v hlavičkovom súboji z rohového kopuVirgil van Dijk a James Tarkowski v hlavičkovom súboji z rohového kopu Zdroj: SITA/AP/Jon Super

LIVERPOOL - Mestské derby medzi FC Everton a FC Liverpool v sobotňajšom stretnutí 6. kola anglickej futbalovej Premier League gól neprinieslo. Domácim sa stále nepodarilo v sezóne zvíťaziť a pripísali si štvrtú remízu, hostia tretiu.

Úvodnú šancu mali domáci, Tom Davies však po polhodine hry trafil z vnútra šestnástky iba brvno. Tesne pred odchodom do kabín opečiatkovali "The Reds" konštrukciu hneď dvakrát za sebou. Najprv brankár Jordan Pickford s námahou vytesnil loptu na brvno po strele Darwina Nuneza a z následnej dorážky zamieril Luis Diaz do žrde.

Po hodine hry si Liverpool vypracoval výrazný tlak, Pickford musel v krátkom čase vytiahnuť zákrok proti Robertovi Firminovi i Fabinhovi. Everton sa však pred vlastným publikom nechcel nechať zahanbiť a v 69. minúte dostal loptu do siete Conor Coady, lenže gól neplatil pre ofsajd, ktorý potvrdil videoasistent rozhodcu. V nadstavenom čase mohol rozhodnúť Mohamed Salah, no jeho pokus zneškodnil aj s pomocou žrde Pickford.

Hráči Chelsea si vybojovali proti West Hamu (2:1) tretie víťazstvo v sezóne až zásluhou obratu v záverečnej štvrťhodine. O oba góly sa postarali striedajúci hráči, v 76. minúte skóroval Ben Chilwell a víťazný gól dal v 88. minúte Kai Havertz. V súboji nováčikov dokázal Bournemouth zvrátiť stav 0:2 po polčase a vyhrať na pôde Nottinghamu Forest 3:2. Víťazný gól vsietil v 87. minúte dve minúty po príchode na ihrisko Jaidon Anthony.

Kai Havertz a jeho Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP/Kirsty Wigglesworth

Úradujúci šampión Manchester City druhýkrát v ročníku nebodoval naplno, keď remizoval na trávniku Aston Villy 1:1.

Aston Villa pred súbojom s majstrom trikrát prehrala a patrilo jej predposledné miesto v tabuľke, ale na "Citizens" sa vytiahla. Erling Haaland síce strelil už svoj desiaty gól v sezóne a v 50. minúte otvoril skóre po centri Kevina De Bruyneho, no hráči z Birminghamu dokázali vyrovnať. V 74. minúte si prihrávku od Jacoba Ramseyho našiel v šestnástke Leon Bailey a poslal loptu do siete. O päť minút ďalekonosnou strelou pod brvno rozvlnil sieť Philippe Coutinho. Gól však neplatil, pretože čiarový rozhodca odmával chybne ofsajd a VAR jeho omyl nemohol opraviť, ešte pred strelou prerušil hru hlavný arbiter.

Slovenský brankár Marek Rodák sa nepredstavil v bránke Fulhamu. Z lavičky náhradníkov sledoval, ako jeho tím prehral na pôde v sezóne nezdolaného Tottenhamu 1:2.

Premier League - 6. kolo:
Aston Villa - Manchester City 1:1 (0:0)
Góly: 74. Bailey - 50. Haaland

FC Chelsea - West Ham United 2:1 (0:0)
Góly: 76. Chilwell, 88. Havertz - 62. Antonio

Wolverhampton Wanderers - FC Southampton 1:0 (1:0)
Gól: 45.+1 Podence

Tottenham Hotspur - FC Fulham 2:1 (1:0)
Góly: 40. Höjbjerg, 75. Kane - 83. Mitrovič
/M. Rodák (Fulham) sedel na lavičke náhradníkov/

Nottingham Forest - AFC Bournemouth 2:3 (2:0)
Góly: 33. Kouyate, 45.+2. Johnson (z 11 m) - 51. Billing, 63. Solanke, 87. Anthony

Newcastle United - Crystal Palace 0:0

FC Brentford - Leeds United 5:2 (2:1)
Góly: 30., 43. a 58. Toney (prvý z 11 m), 80. Mbeuma, 90.+2 Wissa - 45.+1 Sinisterra, 79. Roca

FC Everton - FC Liverpool 0:0

Viac o téme: FC Liverpool Manchester City Aston Villa FC Everton