Senzáciu zo štvrťfinále MS už nezopakovali: Češky schytali od USA poriadny debakel!

Klara Hymlářová strieľa jediný gól ČeskaKlara Hymlářová strieľa jediný gól Česka Zdroj: SITA/AP/Henning Bagger

HERNING - České hokejistky utrpeli v semifinále majstrovstiev sveta v Herningu debakel s vysoko favorizovaným tímom USA 1: 10 a v nedeľu budú bojovať o bronzové medaily so Švajčiarskom, alebo Kanadou. Američanky rozhodli zápas už v prvej tretine, v ktorej brankárku Kláru Peslarovú prekonali šesťkrát.

Hattrickom sa pod výhru zámorských hráčok podpísala Amanda Kesselová, päť bodov za dva góly a tri asistencie nazbierala najproduktívnejší hráčka turnaja Taylor Heiseová. O jedinú českú bránku sa postarala v druhej tretine Klára Hymlárová.

Češky sa v semifinále MS predstavili prvýkrát v histórii, tím USA ešte nikdy vo finálovom zápase nechýbal.

Vo finále MS v Dánsku sa predstavia hokejistky USA a Kanady. Obhajkyne titulu Kanaďanky vyhrali nad Švajčiarkami 8:1.

Semifinále majstrovstiev sveta hokejistiek v Herningu (Dánsko):
USA - Česko 10:1 (6:0, 2:1, 2:0)
Góly a asistencie: 8. Heiseová (Carpenterová), 10. Scamurraová (Zumwinkleová, Compherová), 11. Kesselová (Heiseová), 15. J. Knightová (Heiseová, Kellerová), 19. Knightová (Bilkaová, Dunneová), 20. Carpenterová (Edenová, Kellerová), 27. Kesselová (Roqueová, Harveyová), 32. Kesselová (Heiseová), 51. Harveyová (Scamurraová), 53. Heiseová (Kesselová) - 32. Hymlárová (Krížová, Tejralová). Rozhodca: Kainbergerová (Rak.), Tassoniová - Cameronová (obe USA), Chartrandová (Kan. ). Vylúčenie: 3:6. Použitie: 1: 0. Diváci: 851.

Kanada - Švajčiarsko 8:1 (2:0, 2:1, 4:0)
Góly: 42. a 46. Poulinová, 14. O'Neillová, 14. Eldridgeová, 23. Jennerová, 28. Fillierová, 44. Nurseová, 55. Clarková – 33. Christenová

Viac o téme: USA Česko Majstrovstvá sveta v hokeji žien
  • Zdroj: TASR, ČTK