VIDEO Slaviu zachránila od prehry penalta, Matej Trusa absolvoval premiéru v Hradci Králové

Lukáš Provod z penalty zachránil bod pre SlaviuLukáš Provod z penalty zachránil bod pre Slaviu Zdroj: Profimedia

PRAHA - Futbalisti 1. FC Slovácko ukončili víťaznú sériu hráčov Slavie Praha v najvyššej českej súťaži. V ich vzájomnom stretnutí v 7. kole sa zrodila remíza 1:1. Slavia predtým zvíťazila v piatich dueloch za sebou a je na 1. mieste tabuľky. Druhá Plzeň však zaostáva iba o skóre a má o jeden odohratý zápas menej.

V stretnutí medzi Hradcom Králové a Baníkom Ostrava absolvoval premiéru v drese domácich slovenský útočník Matej Trusa. Kmeňový hráč Plzne hral do 65. minúty.

Česká liga - 7. kolo:

1. FC Slovácko - Slavia Praha 1:1 (1:0)
Góly: 1. Doski - 74. Provod (11 m)
/Michal Tomič hral do 79. minúty, Patrik Šimko (obaja Slovácko) nastúpil v 90. minúte - Ivan Schranz hral do 46. minúty, Jakub Hromada (obaja Slavia) bol na lavičke náhradníkov/

FC Zbrojovka Brno - Bohemians 1:2 (0:2)
Góly: 48. Ševčík - 3. Puškáč, 40. Křapka
/Róbert Matejov (Brno) hral od 55. minúty/

FC Hradec Králové - Baník Ostrava 0:0
ČK: 56. Novotný
/Matej Trusa hral do 65. minúty, Erik Prekop (obaja H. Králové) absentoval pre trest, Ladislav Almási (Ostrava) chýbal pre zranenie/

FK Pardubice - Sigma Olomouc 0:2 (0:1)
Góly: 45.+2 Pokorný, 76. Růsek, ČK: 40. Rosa (Pardubice)
/Viktor Budinský (Pardubice) bol v pozícii náhradníka - Juraj Chvátal odohral celé stretnutie, Tomáš Digana bol v pozícii náhradníka, Lukáš Greššák nastúpil v 90. minúte, Martin Košťál bol na lavičke náhradníkov a Matúš Macík absentoval pre zranenie/

Viac o téme: SK Slavia Praha Hradec Králové 1. FC Slovácko Matej Trusa