VIDEO Medvedev sa po prehre sťažoval na podmienky v USA: To je jednoducho šialené!

Ruský tenista Daniil MedvedevRuský tenista Daniil Medvedev Zdroj: SITA/AP/Adam Hunger

NEW YORK - Ruský tenista Daniil Medvedev príde po US Open o post svetovej jednotky. Po jeho osemfinálovej prehre s Austrálčanom Nickom Kyrgiosom ho má šancu na čele rebríčka vystriedať trojica hráčov.

S najväčšou pravdepodobnosťou sa na trón prvýkrát od februára 2020 vráti Rafael Nadal, teoretickú šancu stále majú aj Carlos Alcaraz a Casper Ruud.

Medvedev bol pri svojej prvej perióde na poste jednotky tri týždne na prelome februára a marca tohto roka, teraz tam vydržal od júna 13 týždňov. V tomto roku nevyhral ani jeden grandslamový titul.

"Samozrejme, že som sklamaný. Keď som však chcel zostať jednotkou, mal som nazbierať viac bodov. Nevyhral som v Austrálii, hoci som sa prebojoval do finále a bola na to príležitosť. Vo Wimbledone som nedostal šancu hrať. Na Roland Garros i teraz som vypadol už vo štvrtom kole. Musím sa zlepšiť a aj táto prehra je pre mňa motiváciou," povedal Medvedev, ktorý vlani na US Open dosiahol zatiaľ svoj jediný grandslamový triumf.

Nadal bol svetovou jednotkou doteraz celkovo 209 týždňov, naposledy pred viac ako dvoma rokmi. Na US Open štartuje prvýkrát od roku 2019 a obhajuje tak nula bodov. Lídrom rebríčka sa s určitosťou opäť stane v prípade, že sa v New Yorku dostane do finále. Stačiť mu bude aj účasť vo štvrťfinále, ak Alcaraz a Ruud nezískajú na US Open titul.

Ak sa Alcaraz a Ruud nedostanú ani do finále, môže si Nadal dovoliť prehrať už v osemfinále a aj tak sa po záverečnom grandslame sezóny dostane na čelo mužského tenisu.

Náročné podmienky

Medvedev sa v New Yorku pokúšal stať prvým úspešným obhajcom titulu od roku 2008, keď sa to podarilo Rogerovi Federerovi. Po prehre s Kyrgiosom sa však sťažoval na svoj zdravotný stav, počas turnaja ho údajne trápila aj zvýšená teplota a bolesti v hrdle.

"Počas zápasu som sa cítil čoraz horšie. Určite má na to vplyv aj klimatizácia, tu v zámorí pracuje všade na plné obrátky a to je jednoducho šialené," vyhlásil 26-ročný Rus.  

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 34
Viac o téme: Rafael Nadal Roger Federer US Open Nick Kyrgios Daniil Medvedev Casper Ruud Carlos Alcaraz
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube/US Open Tennis Championships
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy