VIDEO Srbi sa obuli do Rafaela Nadala: Znovu použil ten špinavý trik!

Španielsky tenista Rafael NadalŠpanielsky tenista Rafael Nadal Zdroj: SITA/AP/Adam Hunger

BELEHRAD - Prvýkrát od Wimbledonu 2017 vypadol španielsky tenista Rafael Nadal v osemfinále dvojhry na grandslamovom turnaji. Štvornásobný šampión US Open bol prikrátky na domáceho Američana Francesa Tiafoea, ktorému podľahol v štyroch setoch 6:4, 4:6, 6:4, 6:3.

Bývalá svetová jednotka tak nevyužila ideálnu príležitosť na to, aby svojmu dlhoročnému rivalovi Novakovi Djokovičovi odskočila v počte grandslamových titulov na rozdiel dvoch. Aj po tohtoročnom podniku vo Flushing Meadows ostane na méte 22, "Nole" má na konte o jednu trofej menej.

Srbské médiá sa po pondelkovom zápase 4. kola zamerali na situáciu z druhého setu, pri ktorej mal Nadal použiť špinavý trik. Za stavu 5:4 pre Malorčana bol na podaní Tiafoe, ktorý sa pripravoval na ďalší servis, no jeho slávnejší súper mu gestom naznačil, že ešte nie je pripravený na return.

Výsledok? Rozhodený Američan spáchal dvojchybu a stratil celý set.

"Zasa použil ten špinavý trik. Tifoea to vyviedlo z rytmu, dopustil sa dvojchyby a prišiel o celý set," uviedol srbský portál blic.rs.

Tiafoe, ktorý predtým nestratil v priebehu turnaja ani jedno dejstvo, však nespanikáril a po najväčšom víťazstve v kariére stále živí šancu stať sa prvým domácim tenistom s triumfom na US Open od víťazstva Andyho Roddicka v roku 2003.

Blic dodal, že zverenec Carlosa Moyu sa k podobnému triku v kľúčových momentoch zápasov uchyľuje už roky. Populárny Rafa predviedol čosi podobné počas júlového Wimbledonu v stretnutí s Taylorom Fritzom.

Tridsaťšesťročný ľavoruký bojovník sa už teší domov za svojou tehotnou manželkou. "Teraz musím ísť domov, čakajú ma tam dôležitejšie veci ako tenis," povedal Nadal, ktorý ešte nevie, kedy sa vráti na dvorce.

Viac o téme: Rafael Nadal Frances Tiafoe
  • Zdroj: Športky