VIDEO Všetci proti Rusom? Chačanov to už nevydržal: Konečne mi preukážte trochu uznania!

Ruský tenista Karen ChačanovRuský tenista Karen Chačanov Zdroj: SITA/AP/Frank Franklin II

NEW YORK - Nórsky tenista Casper Ruud je prvý semifinalista záverečného grandslamového turnaja sezóny US Open. Siedmy najvyššie nasadený hráč si v utorňajšom stretnutí štvrťfinále poradil s turnajovou štrnástkou Talianom Matteom Berrettinim 6:1, 6:4, 7:6 (4).

Ruud sa v boji o finále stretne s Rusom Karenom Chačanovom, ktorý po päťsetovej bitke zdolal Austrálčana Nicka Kyrgiosa 7:5, 4:6, 7:5, 6:7, 6:4.

Berrettinimu k víťazstvu nepomohlo ani 13 es, jeho súper nemal ani jedno. Ruud je prvý Nór v histórii, ktorý sa prebojoval do semifinále na US Open. "Všetko sa mi darilo. Potreboval som nejaké údery zahrať presne tak, ako som ich aj zahral," povedal Ruud po zápase.

Jediný spôsob, ako Nicka zdolať

Chačanov sa dostal do svojho prvého grandslamového semifinále, duel s Kyrgiosom trval 3 hodiny a 41 minút. Ruský tenista zaznamenal 30 es a 63 víťazných úderov. Kyrgios ich mal 75, ale urobil 58 nevynútených chýb oproti 31 chybám súpera.

"Dokázal som to. Konečne mi preukážte trochu uznania," povedal Chačanov tesne po zápase smerom k väčšej časti publika, ktoré držalo palce Kyrgiosovi.

"Bol to šialený zápas, čakal som, že to bude takto. Bol som pripravený behať a bojovať, aby sa hralo päť setov. Hrali sme takmer štyri hodiny a to je jediný spôsob, ako Nicka zdolať," dodal Chačanov.

Ruský tenista povedal, že v piatkovom semifinále s Ruudom nemá čo stratiť. V roku 2020 prehral s Nórom na antuke v Ríme v ich jedinom predchádzajúcom vzájomnom stretnutí.

"Chcel by som vyhrať, moje očakávania stúpajú. Urobil som veľký krok vpred, dostal som sa do prvého semifinále a myslím si, že už nemám čo stratiť. Chcem do toho ísť a byť pripravený na ďalší zápas a dúfam, že bude dobrý."

muži - dvojhra - štvrťfinále:
Casper Ruud (Nór.-7) - Matteo Berrettini (Tal.-14) 6:1, 6:4, 7:6 (4)

Karen Chačanov (Rus.-27) - Nick Kyrgios (Austr.-23), 7:5, 4:6, 7:5, 6:7 (3), 6:4

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 21
Viac o téme: Nick Kyrgios Karen Chačanov Matteo Berrettini Casper Ruud
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube/US Open Tennis Championships; Twitter/US Open Tennis
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy