Najsledovanejší zápas v histórii: Rozlúčku Sereny Williamsovej videl rekordný počet divákov

Serena Williamsová skončila na rakete TomljanovičovejSerena Williamsová skončila na rakete Tomljanovičovej Zdroj: SITA/AP/John Minchillo

NEW YORK - Zrejme posledné stretnutie v kariére Sereny Williamsovej bolo najsledovanejším tenisovým prenosom v štyridsaťtriročnej histórii televíznej stanice ESPN.

Podľa spoločnosti sledovalo duel 3. kola s Austrálčankou Ajlou Tomljanovicovou priemerne 4,8 milióna divákov. Maximálny dosah predstavoval 6,9 miliónov.

Dvadsaťtrinásobná grandslamová šampiónka Williamsová odohrala na betónových dvorcoch v New Yorku tri zápasy v dvojhre a jeden po boku sestry Venus vo štvorhre. Zatiaľ čo v singli ukončila jej púť Tomljanovicová, vo štvorhre skončili sestry Williamsové v 1. kole po porážke s Češkami Luciou Hradeckou a Lindou Noskovou.

Serena Williamsová skončila na Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/John Minchillo

Zápasy bývalej dlhoročnej svetovej jednotky prispeli ESPN k zvýšeniu priemernej sledovanosti počas prvých piatich dní turnaja na 1,1 milióna divákov. Oproti minulému roku išlo o nárast 101 percent. "Ide o najsledovanejších prvých päť dní US Open na sieťach ESPN," uviedla stanica v tlačovej správe.

Nikdy nehovor nikdy

Štyridsaťročná Williamsová naznačila koniec kariéry v septembrovom vydaní magazínu Vogue, počas turnaja ho ale úplne nepotvrdila. "Či sa niekedy vrátim? Nemyslím si, ale nikdy nehovor nikdy," uviedla v rozhovore po zápase s Tomljanovicovou.

Williamsová pred porážkou v 3. kole s Tomljanovicovou vyradila v úvode turnaja Danku Koviničovú z Čiernej Hory. Potom si poradila so svetovou dvojkou Anett Kontaveitovou z Estónska.

Viac o téme: Serena Williamsová ESPN
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy