VIDEO Inter so Škriniarom podľahol v šlágri Bayernu, Lobotkov Neapol rozobral obranu Liverpoolu

Milan Škriniar a Sadio Mané v súbojiMilan Škriniar a Sadio Mané v súboji Zdroj: SITA/AP/Luca Bruno

NEAPOL - Futbalisti SSC Neapol so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom triumfovali v stredajšom šlágri A-skupiny Ligy majstrov nad FC Liverpool vysoko 4:1. V céčku si Bayern Mníchov pripísal cenný skalp domáceho Interu Miláno s Milanom Škriniarom (2:0).

Neapol začal domáci duel ofenzívne naladený a ešte viac mu to uľahčovala defenzíva Liverpoolu, ktorá od úvodu horela. Prvý polčas nezvládol najmä Joe Gomez, no príliš ho nepodporili ani spoluhráči zo zadných radov.

SSC mohlo viesť už v prvej minúte, ale Victor Osimhen, ktorý bol už za Alissonom, trafil z uhla len žrď. O štyri minúty zahral v šestnástke rukou kapitán hostí James Milner a Piotr Zelinski jedenástku premenil.

Futbalisti SSC Neapol oslavujú Galéria fotiek (11) Zdroj: SITA/AP/Andrew Medichini

To sa v 18. minúte nepodarilo Osimhenovi, no po ďalšej Gomezovej chybe zvýšil po polhodine hry Andre Anguissa, ktorý si narazil loptu so Zelinským medzi štyroch hráčov súpera. Minútu pred koncom polčasu vyšla domácim rýchla kontra, Chviča Kvaracchelia prešiel na ľavej strane okolo Gomeza a prihral pred prázdnu bránku striedajúcemu Giovannimu Simeonemu - 3:0.

Anglický stopér už do druhej časti nenastúpil, no Liverpoolu to príliš nepomohlo a v 47. minúte mu dal štvrtý gól Zielinski. O dve minúty znížil Luis Diaz, ale o výsledku bolo už viac-menej rozhodnuté.

Aj v druhom zápase A-skupiny sa zrodilo vysoké víťazstvo. Hráči Ajaxu Amsterdam boli proti Glasgowu Rangers favoriti, čo ukazovali už od začiatku duelu v aréne Johana Cruijffa a na úvodný zásah čakali len niečo vyše štvrťhodinu.

Pri rohovom kope si na center z pravej strany nabehol nestrážený Edson Alvarez a hlavou rozvlnil sieť. V 32. minúte zvýšil Steven Berghuis aj s pomocou jemného teču Jamesa Sandsa a o minútu neskôr pridal po samostatnej akcii tretí gól Mohammed Kudus. Po zmene strán upravil na 4:0 Steven Bergwijn. Ajax mal 70-percentné držanie lopty a pomer striel vyhral 17:5 a 9:1 na bránku.

Hráč Ajaxu Edson Alvarez Galéria fotiek (11) Zdroj: TASR/AP/Peter Dejong

V šlágri C-skupiny vyhral Bayern na pôde Interu 2:0. Hostia boli v úvodnej polovici nebezpečnejší, pokusy Joshuu Kimmicha a dve šance Thomasa Müllera sa neujali, ale v 25. minúte už otvoril skóre Leroy Sane, ktorého vysunul oblúčikom za obranu Kimmich.

Na druhej strane bol strelecky aktívny najmä Edin Džeko, no chýbala mu presnosť. Bayern si poistil víťazstvo v 66. minúte po vlastnom góle Danila D'Ambrosia a v závere si ho bez problémov postrážil. Škriniar odohral za domácich celé stretnutie.

Leroy Sane a Milan Galéria fotiek (11) Zdroj: SITA/AP/Luca Bruno

Sporting Lisabon zvíťazil v déčku na ihrisku Eintrachtu Frankfurt 3:0. Prvý polčas bol taktický a vyrovnaný a na góly sa čakalo vyše hodinu hry. V 65. minúte prihral Hidemasa Morita zľava do šestnástky Marcusovi Edwardsovi a jeho zrazená strela skončila v sieti. O necelé tri minúty prehrával úradujúci víťaz Európskej ligy 0:2, keď po rýchlom brejku prihral Edwards Trincaovi a ten zvnútra šestnástky prestrelil brankára.

Tretí gól prišiel osem minút pred koncom po ďalšej rýchlej akcii, prenesení hry od Pedra Porra a zakončení Nuna Santosa. V druhom skupinovom súboji vyhral domáci Tottenham nad Marseille 2:0. Spurs sa presadil v druhom polčase po vylúčení hosťujúceho Chancela Mbembu, oba góly strelil Richarlison.

V B-skupine vyhrali Bruggy doma nad Lverkusenom 1:0 gólom Abakara Syllu zo 42. minúty. Atletico Madrid zdolalo FC Porto 2:1, pričom všetky tri góly padli v nadstavenom čase a v 90.+11 minúte rozhodol Antoine Griezmann.

Liga majstrov, 1. kolo:
A-skupina:

Ajax Amsterdam - Glasgow Rangers 4:0 (3:0)
Góly: 17. Alvarez, 32. Berghuis, 34. Kudus, 80. Bergwijn, rozhodoval: Stieler (Nem.)

SSC Neapol - FC Liverpool 4:1 (3:0)
Góly: 5. a 47. Zielinski (prvý z 11m), 31. Anguissa, 44. Simeone - 49. Diaz, rozhodoval: Del Cerro (Šp.)
/Lobotka (Neapol) odohral celý zápas/

B-skupina

Atlético Madrid - FC Porto 2:1 (0:0)
Góly: 90.+2 Hermoso, 90.+11 Griezmann - 90.+6 Uribe (z 11m), rozhodoval: Marciniak (Poľ.)

FC Bruggy - Bayer Leverkusen 1:0 (1:0)
Gól: 42. Sylla, rozhodoval: Peljto (BaH.)

C-skupina

FC Barcelona - Viktoria Plzeň 5:1 (3:1)
Góly: 34., 45.+3 a 67. Lewandowski, 13. Kessie, 71. Torres - 44. Sýkora, rozhodoval: Visser (Belg.)

Inter Miláno - Bayern Mníchov 0:2 (0:1)
Góly: 25. Sane, 66. D´Ambrosio
/Škriniar (Inter) do 71. min/

D-skupina

Tottenham Hotspur - Olympique Marseille 2:0 (0:0)
Góly: 76. a 81. Richarlison, ČK: 48. Mbemba (Marseille), rozhodoval: Vinčič (Slovin.)

Eintracht Frankfurt - Sporting Lisabon 0:3 (0:0)
Góly: 65 Edwards, 67. Trincao, 82. Santos, rozhodoval: Grinfeld (Izr.)

Viac o téme: Bayern Mníchov SSC Neapol Inter Miláno Liverpool FC